Już we wtorek, 20 grudnia, startuje pierwszy polski kanał skierowany do nastolatków – Alfa TVP. W ofercie dla młodzieży znajdą się audycje edukacyjne i rozrywkowe, seriale animowane oraz fabularne seriale aktorskie.
CZYTAJ TEŻ:
Oferta nowego kanału dla nastolatków
Wśród nowości znajdziemy brytyjskie seriale „Prawie nigdy” oraz nowy sezon „Malory Towers”, a także program edukacyjny, który jest jedną z propozycji Alfa TVP na ferie. Kanał planuje także realizację produkcji własnych, w tym sitcomu.
Alfa TVP to nasza troska o dorastających widzów. Honorem telewizji publicznej jest zaproponowanie kanału, który połączy atrakcyjność z bezpieczeństwem i walorami edukacyjnymi
— mówi o nowym kanale Mateusz Matyszkowicz, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.
Celem uruchomienia Alfa TVP jest rozszerzenie zakresu działalności TVP o nową grupę docelową, jaką są starsze dzieci i młodzież. Kanał dedykowany nastolatkom pozwala na płynne przechodzenie widza w ramach szerokiej oferty TVP: od TVP ABC 2, przez TVP ABC do Alfa TVP i kanałów dedykowanych dorosłym.
Wyselekcjonowana i różnorodna oferta będzie trafiać w potrzeby i oczekiwania nastolatków. Kanał gwarantuje bezpieczne treści młodemu widzowi. Stawia na mądrą rozrywkę, a także na edukację. Elementy edukacyjne zostaną wzbogacone o istotny aspekt - wsparcie psychologiczne dla młodego pokolenia postpandemicznego. Wybrane audycje w ramówce (jak program e-MOCje w nowej formule) poruszą tematykę problemów emocjonalnych, psychologicznych czy społecznych jednocześnie wspierając młodych ludzi w budowaniu poczucia własnej wartości czy poczucia wspólnotowości.
W ramówce znajdą się także seriale animowane m.in. „Galactic Football” i „Anatane ratuje dzieci z Okury”. Oferta będzie ciągle poszerzana i wzbogacana o kolejne tytuły – Alfa TVP sięgnie do lubianych przez młodzież gatunków anime mając nadzieję, że trafi w gusta i zaciekawi widzów.
Kanał będzie stale się rozwijał wzbogacając swoją ofertę i dostosowując ją do potrzeb młodych widzów. Rozwój jest zaplanowany na wiele etapów. Redakcja poprzez kontakt z widzami będzie tworzyć nowe rozwiązania programowe. W planach jest uruchomienie dedykowanej aplikacji na wzór aplikacji „Kraina ABC”.
Alfa TVP będzie dostępny na stronie TVP.pl, w aplikacji TVP GO oraz w kanale wirtualnym w NTC.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
wt/Telewizja Polska
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/media/626332-pierwszy-polski-kanal-skierowany-do-nastolatkow-alfa-tvp
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.