Tak wygląda wolność słowa w wykonaniu Facebooka! Medialny gigant zablokował wpis o więźniu Auschwitz - Antonim Wielkiewiczu. Europoseł Beata Szydło zapytała we wpisie zamieszczonym na Twitterze, dlaczego serwis usuwa wpisy dotyczące polskiej historii?
CZYTAJ TAKŻE:
Facebook blokuje wpis o więźniu Auschwitz
W dniu 82. rocznicy pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, działacz komitetu zajmującego się pamięcią o polskich więźniach Auschwitz Sebastian Śmietana, opublikował na Facebooku post na temat jednego z więźniów - Antoniego Wielkiewicza.
Wpis został jednak zablokowany przez serwis. W uzasadnieniu stwierdzono, że doszło do „naruszenia standardów społeczności w zakresie niebezpiecznych osób i organizacji”. W zakres tego może wchodzić „działalność terrorystyczna”, „zorganizowane propagowanie nienawiści lub przemocy”, „masowe lub wielokrotne morderstwa”, „handel ludźmi”, „działalność przestępcza, lub przynosząca szkody”. Jedyną sensowną odpowiedzią, jeśli by wykluczyć ze względów logicznych, pozostałe „powody”, może być „propagowanie nienawiści”.
Post o polskiej historii
Do sprawy odniosła się była premier, europoseł Beata Szydło.
Facebook zablokował wpis o Antonim Wielkiewiczu, jednym z polskich więźniów Auschwitz. Wpis w żaden sposób nie łamał regulaminu FB. FB ma prawo do moderacji swojego serwisu, ale dlaczego usuwa posty o polskiej historii?
— wskazała eurodeputowana.
wkt/TT/Tysol.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/media/603141-facebook-usunal-wpis-o-polskim-wiezniu-auschwitz
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.