Jak publicyści oceniają decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu noweli ustawy medialnej? Sieć zalała fala komentarzy!
CZYTAJ TAKŻE:
Prezydent poinformował w poniedziałek, że zawetował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Decyzja głowy państwa wzbudziła falę komentarzy wśród polityków. Równie gorące opinie padają ze strony publicystów.
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY: Jest weto! Prezydent Duda: Odmawiam podpisania nowelizacji ustawy medialnej i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia
Węglarczyk i Lis w skrajnej euforii
Wśród publicystów są i tacy, którzy swoją skrajnością mogą co najwyżej wzbudzić śmieszność. Przykładem są Bartosz Węglarczyk z Onetu i red. naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis.
No i prezydent uratował demokrację w Polsce.
Stało się, Polacy. Stało się! Wygraliśmy ważną bitwę- presją , krzykiem, demonstracjami i petycjami. Pokazaliśmy innym i sobie, że wcale nie jesteśmy bezbronni.
Dzień, w którym wszyscy kapłani kościoła anty-PiS-u wyśpiewują pod niebiosa „PAN PREZYDENT ANDRZEJ DUDA URATOWAŁ KRAJ”.
„PAD w oczach przeciwników nie zyska, straci natomiast w swoim elektoracie”
Warto jednak powrócić do poważnych ocen. W sieci nie brakuje głosów rozczarowania i krytyki pod adresem decyzji prezydenta.
Weto nowelizacji ustawy medialnej po porannych słowach Jarosława Kaczyńskiego nie zaskakuje, ale słowa prezydenta o tym, że „nie chce kolejnych sporów” były wzruszające. W końcu mało kto tak łagodzi wewnętrzne spory, jak TVN. Widać to było choćby podczas kryzysu na granicy.
Interesy USA zabezpieczone. PAD w oczach przeciwników nie zyska, straci natomiast w swoim elektoracie.
„Co miał niby zrobić PAD?”
Najciekawsze są jednak sprzeczne ze sobą głosy o tym, czy prezydenckie weto do ustawy medialnej było (bądź nie) zaskoczeniem.
Odważna i rozsądna choć nieco zaskakująca decyzja PAD. Twardy elektorat PIS rozczarowany. Dla pozostałych, szczególnie opozycyjnych dziennikarzy z powrotem stał się Panem Prezydentem…
Weto Lex TVN. Jedna z ważniejszych decyzji w tej kadencji PAD - również z konsekwencjami dla przyszłości prezydenta po 2025 r.
Miarą upadku partyjnej polityki w Polsce jest to, że racjonalną decyzję prezydenta Dudy traktuje się jako zaskoczenie. Z podpisania #LexTVN radość mieliby tylko radykałowie, cała reszta spraw gospodarczo-dyplomatyczno-medialnych na minus. Co miał niby zrobić PAD?
Weto prezydenta Dudy ws. #LexTVN było oczywiste od lata. Podobnie przy tym rozdaniu - interesy gospodarcze, umowy międzynarodowe, wszystkie przecieki z Pałacu wskazywały na tę decyzję. A ile się niektórzy nagadali, że podpis jest pewny. W polityce największą siłą jest pragmatyka.
Dobra argumentacja Andrzeja Dudy w sprawie umów międzynarodowych, ale też problemów z jakimi mierzy się Polska. Prezydent swoim wystąpieniem mówi „dość jątrzenia”. Zresztą nie ma nic do stracenia. W drugiej kadencji może pokazać, że podejmuje decyzje sprzeczne z obozem władzy.
0 zaskoczenia. Na szczęście nawet przez 5 min nie wierzyłem w to, że TVN-owi spadnie włos z głowy.W sumie więc nie jestem rozczarowany. Teraz trzeba będzie jednak odcierpieć satysfakcję tzw.drugiej strony, którzy będą tańczyć jak wieprze po perłach i jeszcze bardziej gardzić PAD.
olnk/Twitter
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/media/579572-publicysci-komentuja-prezydenckie-weto-odwazna-decyzja