Reduta Dobrego Imienia obejmuje wsparciem Redaktor Cyntię Harasim, zaatakowaną przez aktywistki tzw. Strajku Kobiet w dniu 24.11.2020 roku.
Składamy pozwy przeciwko aktywistkom tzw. Strajku Kobiet o naruszenie dóbr osobistych i naruszenia nietykalności osobistej dziennikarki Gazety Polskiej.
Redaktor Cyntia Harasim, dziennikarka Gazety Polskiej, podczas wypełniania obowiązków służbowych wraz z innymi dziennikarzami nie została wpuszczona na konferencję organizowaną przez organizatorów nielegalnych zgromadzeń z tzw. Strajku Kobiet. W trakcie zdarzenia, doznała ona naruszenia jej nietykalności osobistej. Równocześnie i ona i pozostali dziennikarze zostali wyzwani przez p. Klementynę Suchanow z tzw. Strajku Kobiet od „psów” – czym naruszono również dobre imię dziennikarki.
Zarówno Pani Cyntii Harasim jak i innym obecnym na miejscu dziennikarzom z Telewizji Polskiej i Telewizji Trwam uniemożliwiono pełnienie zadań dziennikarskich, łamiąc przy tym Art. 43 i 44 Prawa Prasowego, które są ścigane z urzędu. Liczymy na to, że Prokuratura zainteresuje się tym ewidentnym naruszeniem prawa.
Reduta Dobrego Imienia ma unikalne doświadczenie w obronie dóbr osobistych i tożsamości narodowej. Wygrała prawomocnie trzy procesy z Ringier Axel Springer Polska (w tym w procesie przeciwko Onet zapadł wyrok z rekordowym odszkodowaniem, a w sprawie przeciwko Fakt24.pl przeprosiny maja być opublikowane na stronie głównej przez miesiąc na ¼ strony. Fakt24.pl do tej pory nie wykonał wyroku i wdrożyliśmy egzekucje komorniczą w tej sprawie żądając 10 tys. zł za każdy dzień zwłoki) czy Wprost (domagając się sprostowania nieprawdziwych informacji o rodzinie braci Bąk – żołnierzy AK, których losy posłużyły na scenariusz serialu „Ludzie i bogowie”).
Mamy niepowtarzalne doświadczenie z procesami z mediami niemieckimi – wygraliśmy proces z niemiecką telewizją ZDF za film „Nasze Matki, Nasi Ojcowie”, oraz niemiecką gazetą Frankurter Randschau (wyrok nieprawomocny).
Bronimy, reprezentujemy i wspieramy także polskich patriotów takich jak P. Natalia Nitek – Płażyńska, która nagrała swojego niemieckiego pracodawcę, kiedy ten obrażał Polaków. W tej głośnej sprawie w I instancji wygraliśmy 50.000 zł dla Muzeum w Piaśnicy i przeproszenie w mediach ogólnopolskich, jednak w II instancji zapadł skandaliczny wyrok, obciążający p. Natalię Nitek i nakazującą jej przeprosić Niemca Hansa G. . Jako strona tej sprawy wystąpiliśmy o kasację wyroku Sądu Apelacyjnego w Gdańsku – ze skandalicznym wyrokiem nie zgadza się również Prokuratura Krajowa, która przystąpiła do sprawy popierając naszą kasację. Opłaciliśmy również koszty sądowe, którymi sąd obciążył P. Natalię Nitek Płażyńską.
We wszystkich tych sprawach Reduta Dobrego Imienia wspiera polskich obywateli, których dobra osobiste zostały naruszone.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/media/528123-rdi-staje-w-obronie-dziennikarki-zaatakowanej-przez-sk