„Media publiczne 2015-2019: Studium Upadku. Co dalej?” - taka debata miała odbyć się w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej. PAP odmówił wskazując, że tytuł dyskusji „uderza w klientów i wizerunek agencji”.
Jak podają wirtualnemedia.pl Polska Agencja Prasowa pierwotnie zgodziła się na wynajem sali Instytutowi Bronisława Komorowskiego. Kiedy, jednak przedstawiono tytuł debaty „Media publiczne 2015-2019: Studium Upadku. Co dalej?” PAP cofnął zgodę.
Zmieniony w ostatnich dniach temat jest niezgodny z regulaminem Centrum Prasowego PAP
— wyjaśnia przyczyny odmowy zarząd PAP.
W dyskusji mieli wziąć udział: Bronisław Komorowski, były prezydent; Jan Dworak, były prezes TVP i były szef KRRiT; Magda Jethon, była szefowa radiowej Trójki oraz Krzysztof Luft, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Debata miała być połączona z prezentacją raportu dotyczącego mediów publicznych, przygotowanego przez Instytut.
W dniu 6 września 2019 do PAP wpłynęło zgłoszenie z prośbą o zorganizowanie konferencji w dniu 3 października 2019 r. o godz. 14.00. W formularzu zgłoszeniowym w rubryce „temat konferencji”, zleceniodawca wpisał: „Debata i prezentacja raportu”. Zlecenie zostało przyjęte. W dniu 26 września 2019 r. Fundacja Instytut Bronisława Komorowskiego zmieniła jednak temat konferencji na: „Media publiczne 2015-2019: Studium Upadku. Co dalej?”
— tłumaczy PAP w oświadczeniu.
Według Polskiej Agencji Prasowej taki tytuł debaty narusza regulamin Centrum Prasowego PAP. Agencja ma prawo odmówić przyjęcia zamówienia, jeśli jego charakter jest sprzeczny z prawem lub może negatywnie wpływać na wizerunek usługodawcy.
Zarząd Polskiej Agencji Prasowej odmówił Fundacji Bronisława Komorowskiego realizacji zlecenia uznając, że jest ono niezgodne z regulaminem, a pracownicy Centrum Prasowego PAP zostali wprowadzeni przez zleceniodawcę w błąd
— dodaje PAP.
Fundacja Instytut Bronisława Komorowskiego wielokrotnie, bez żadnych zastrzeżeń ze strony Polskiej Agencji Prasowej, korzystała z usług naszego Centrum. Instytucja ta zawsze przestrzegała zasad zapisanych w regulaminie sali konferencyjnej PAP
— przekonuje Agencja.
Zapowiedź debaty przedstawiona przez Instytut Bronisława Komorowskiego jednoznacznie wskazuje jaki charakter miała mieć dyskusja.
Bezpośrednim powodem były zmiany w Telewizji Polskiej, Polskim Radiu i 17 spółkach regionalnych Polskiego Radia od czasu objęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. W ich wyniku media publiczne jawnie i bezpośrednio służą dziś interesom partii rządzącej. Deklarują to wprost ludzie kierujący tymi mediami, świadczy o tym skład ciał kontrolnych i zarządzających, a przede wszystkim jednostronny i służalczy program tych mediów. Czystka personalna, podczas której zostało wyrzuconych bądź zmuszonych do odejścia ponad dwieście osób, nie ma precedensu w ostatnich dziesięcioleciach wolnej Polski
— pisze Instytut Bronisława Komorowskiego.
Organizatorzy zapowiadają, że ostatecznie debata ma odbyć się w jednej z restauracji w centrum Warszawy.
kb/wirtualnemedia.pl
-
Nie musisz wychodzić z domu, by przeczytać najnowszy numer tygodnika „Sieci”!
Kup e - wydanie naszego pisma a otrzymasz dostęp do aktualnych jak i archiwalnych numerów największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce. Szczegóły na: http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/media/466551-pap-nie-wynajmie-sali-instytutowi-bronislawa-komorowskiego