Media broniące patologii III RP znalazły sobie nowy cel: to Witold Ziobro, który został doradcą zarządu PEKAO S.A. Wedle atakujących fakt, że Witold Ziobro jest bratem ministra Zbigniewa Ziobro, jest dowodem na niewłaściwość tej nominacji.
A jak jest w rzeczywistości?
Witold Ziobro jest z wykształcenia prawnikiem, przez lata zajmował się legislacją w Parlamencie Europejskim, w tym sprawami regulacji dotyczących cyberbezpieczeństwa. Doskonale zna język angielski. Zorganizował pierwszą wizytę (wtedy jeszcze) pułkownika Ryszarda Kuklińskego w Polsce.
Witold Ziobro od kilkunastu lat współpracuje na różnych polach z Michałem Krupińskim, prezesem PEKAO S.A, współautorem sukcesu operacji repolonizacji banków w Polsce, menedżerem, który znacząco podniósł wyniki PZU. Wspólnie uczestniczyli w pracach nad programem gospodarczym PiS w 2005 roku.
Naprawdę, trzeba złej woli by to wszystko sprowadzać do pokrewieństwa między oboma panami Ziobro.
wu-ka
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/media/361162-przeczytajcie-zanim-przylaczycie-sie-do-nagonki-na-witolda-ziobro
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.