Co znajdą Państwo w najnowszym tygodniku „Niedziela”, który ukazuje się z datą 11 czerwca? Polecamy:
Oko w oko z faktami [Lidia Dudkiewicz]
Nikogo nie trzeba przekonywać, że z imigrantami z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej idzie terroryzm. – Na razie Polska jest jednym z niewielu względnie bezpiecznych miejsc w Europie – komentuje w „Niedzieli” Lidia Dudkiewicz, redaktor naczelna tygodnika, która zwraca uwagę na docierające do nas poważne ostrzeżenia. Co robić w sytuacji, kiedy coraz więcej faktów wskazuje na nieskuteczność służb mających chronić nas przed terroryzmem?
Czy w Polsce może dojść do zamachu? [Witold Gadowski]
Witold Gadowski pisze w „Niedzieli”, że w tzw. Państwie Islamskim powstała „sekcja polska”, są też doniesienia o szkoleniu grupy zamachowców o europejskim wyglądzie, którzy mają być posłani m.in. do „jedynego tak katolickiego i spójnego etnicznie państwa na Starym Kontynencie, jakim jest dzisiejsza Polska”. -Musimy dbać, aby żaden zamach nie zniweczył tego obrazu - pisze w „Niedzieli” Witold Gadowski.
Boże Ciało – 700-letnia, a nawet dłuższa historia [Ks. Mariusz Frukacz]
Zanim święto Bożego Ciała stało się powszechną praktyką w Kościele, już w XIII wieku na ulice miast w Niemczech, Italii, Francji, Anglii, Hiszpanii i Polski wychodziły eucharystyczne procesje. O historii Bożego Ciała i eucharystycznym cudzie, który wydarzył się w Bolsenie w 1263 r. pisze w „Niedzieli” ks. Mariusz Frukacz.
Prośba do kapłanów [Agnieszka Porzezińska]
Zmagamy się codziennie z własnymi słabościami, a źródłem siły i wytrwałości jest odkrywanie, że Bóg kocha nas także wtedy, gdy my nie kochamy. W odkrywaniu tej i innych ważnych prawd pomagają nam kapłani. O tym, jak bardzo ich potrzebujemy pisze w „Niedzieli” Agnieszka Porzezińska.
Albertyńskie ślady na Roztoczu południowym [Bp Mariusz Leszczyński]
Ślady św. Brata Alberta znajdziemy m.in. niedaleko Horyńca-Zdroju w pustelniach, które założył on w Monastrzeu k. Werchraty i Bruśnie Starym. Twarde, surowe warunki, które obowiązywały braci, wynikały z wierności regule św. Franciszka. Po mało znanych śladach Świętego prowadzi czytelników „Niedzieli” bp Mariusz Leszczyński.
Radość życia w trzeźwości [Wywiad z bp. Tadeusz Bronakowskim]
Bp Tadeusz Bronakowski w wywiadzie dla „Niedzieli” apeluje o promowanie trzeźwego stylu życia. – Minimum kultury trzeźwości stanowi sytuacja, kiedy nikt z dzieci i młodzieży nie sięga po napoje alkoholowe i nikt z dorosłych alkoholu nie nadużywa – podkreśla bp. Bronakowski. – A także to, że nikt nikogo, nawet dorosłego, nie nakłania do picia. Przeciwnie, to abstynencja powinna być postawą, która jest ceniona i do której z dumą przyznawać się będzie coraz więcej Polaków. Wywiad przeprowadziła Lidia Dudkiewicz.
Prawda po siedmiu latach [Artur Stelmasiak]
Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej ukazują dramat rodzin, ale także katastrofę najważniejszych instytucji polskiego państwa w 2010 r. Wyniki dokładnych badań genetycznych są wstrząsającymi informacjami. Okazuje się, że w trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego znaleziono aż 14 części ciał należących do 7 osób, u gen. Potasińskiego były szczątki 4 osób, a u najmłodszej ofiary Natalii Januszko szczątki 5 osób. – Kto jest za to odpowiedzialny? – pyta na łamach „Niedzieli” Artur Stelmasiak.
Zapraszamy do lektury!
gim
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/media/343284-zrodlem-sily-i-wytrwalosci-jest-odkrywanie-ze-bog-kocha-nas-takze-wtedy-gdy-my-nie-kochamy
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.