Kolejne zmiany w TVP. Justyna Karnowska została - po kilku latach przerwy - kierownikiem redakcji TVP ABC i projektów edukacyjnych w telewizyjnej Jedynce. Z kolei na antenę Jedynki od marca wraca „Pegaz”.
Jak przypomina portal Wirtualnemedia.pl - Justyna Karnowska jest od lat redaktorem w TVP1. Pracowała dotąd w redakcji publicystyki m.in. przy bijącym rekordy popularności programie „Rolnik szuka żony”. Tworzyła koncepcję ABC oraz realizowała wniosek koncesyjny. W przeszłości kierowała już redakcją dziecięcą i młodzieżową.
Redakcja TVP ABC i projektów edukacyjnych podlega wicedyrektorowi anteny ds. audycji publicystycznych i społecznych, którym jest od niedawna Krzysztof Karwowski.
TVP informuje też, że od 2 marca br. na antenę TVP1 po sześciu latach powróci magazyn kulturalny „Pegaz”. Program zyska odświeżoną formułę i nowe logo. Dwa dni wcześniej przed „Teleexpressem” zadebiutuje codzienne pasmo kulturalne „Pegaz - Flesz” informuje portal. Obydwie pozycje Jedynka przygotowuje we współpracy z TVP Kultura.
Program „Pegaz”, poświęcony kulturze i sztuce był emitowany w TVP1 nieprzerwanie od 1959 do 2004 roku. Potem magazyn został przywrócony na kilka miesięcy w 2009 roku, a ostatnim jego prowadzącym był Filip Łobodziński. Ostatnio przywrócenie „Pegaza” zapowiedział wicepremier i minister kultury prof. Piotr Gliński.
Pierwszy odcinek odświeżonej wersji „Pegaza” widzowie Jedynki obejrzą w środę 2 marca br. o godz. 22.30. Każdy - potrwa około 40 minut. Formuła programu będzie przypominać talk-show. Program ma mieć dwoje prowadzących - kobietę i mężczyznę.
W każdym odcinku przedstawione zostaną informacje kulturalne, przegląd premier oraz recenzje nowości wydawniczych i muzycznych. Widzowie obejrzą również dyskusję z zaproszonymi do studia ekspertami. Prowadzący porozmawiają z gośćmi na tematy związane m.in. ze sztuką, antropologią kulturową czy problemami cywilizacyjnymi.
Wirtualnemedia.pl/ansa
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/media/280351-justyna-karnowska-szefowa-tvp-abc-na-antene-jedynki-wraca-pegaz