Zalety peelingu

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
photo
photo

Złuszczanie i nawilżanie – to podstawowe zabiegi pielęgnacyjne. O ile stosowanie kremów nawilżających weszło już raczej wszystkim w nawyk, to systematyczne złuszczanie naskórka jeszcze nie.

Wybór dostępnych peelingów jest duży. Są takie, z których możemy skorzystać tylko w gabinecie kosmetycznym, ja natomiast chciałabym się skupić na tych, których możemy użyć w domu, wzbogacając codzienną pielęgnację.

Dlaczego systematyczne używanie peelingu jest takie ważne?

Peeling złuszcza i usuwa martwy naskórek, usprawniając tym samym odnowę komórek. Tak przygotowana skóra lepiej wchłania składniki odżywcze z kremów i maseczek. Wykonując masaż drobinkami ścierającymi poprawia ukrwienie, dostarcza skórze tlenu, delikatnie stymuluje syntezę kolagenu w górnych warstwach skóry.

Jakie są efekty stosowania peelingu?

Skóra jest rozjaśniona i wygładzona, sprawia wrażenie młodszej i dobrze napiętej, nabiera blasku. Systematyczne stosowanie peelingu reguluje także prace gruczołów łojowych, spłyca zmarszczki i przebarwienia.

Jaki peeling wybrać?

Peeling klasyczny drobnoziarnisty/gruboziarnisty - do cery normalnej, mieszanej i tłustej. Posiada łupiny pochodzące z pestek owoców, orzecha lub migdałów. Nakładaj na zwilżoną skórę i rozprowadzaj okrężnymi ruchami, w ten sposób mechanicznie złuszczysz zrogowaciały naskórek. Takiego peelingu nie stosujemy do cery wrażliwej, naczynkowej i przy zmianach trądzikowych.

Enzymatyczny - odpowiedni do każdego typu skóry, szczególnie polecany do cery wrażliwej, naczynkowej i suchej. Zawiera kwasy owocowe, które rozpuszczają zrogowaciały naskórek. Idealny do stosowania przy zapaleniach skórnych, gdyż jego zastosowanie nie roznosi bakterii.

Gommage - nadaje się do każdego typu cery. Najmniej znany, w postaci gęstej, kremowej konsystencji, która nakładamy na twarz i pozostawiamy do wyschnięcia (w tym czasie enzymy rozpuszczają zrogowaciały naskórek), następnie spłukujemy.

Peel-of - przeznaczony do skóry normalnej i mieszanej. Ma postać rzadkiej galaretki, która po nałożeniu tężeje. Ściągamy ją (najlepiej w całości) a wraz z nią martwe elementy naskórka.

Peeling najlepiej stosować ok. dwa razy w tygodniu, oczywiście w zależności od potrzeb skóry.

Magda Kobus, autorka bloga Truliluli.pl

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych