W Sao Paulo, największej metropolii Brazylii i całej Ameryki Południowej, korek o łącznej długości 344 kilometrów, który powstał w piątek wieczorem na ulicach i drogach dojazdowych do miasta, zatrzymał na wiele godzin ruch samochodowy.
Tym samym został pobity rekord z 14 listopada ub. roku, kiedy powstał w tym mieście będącym stolicą gospodarczą Brazylii korek samochodowy długości 309 kilometrów.
Przyczyną gigantycznych utrudnień w ruchu samochodowym był szczególny zbieg okoliczności: tego o dnia miliony ludzi wyjeżdżały z Sao Paulo na weekend, przez wiele godzin trwała gwałtowna ulewa, strajkowali kierowcy autobusów, a w różnych punktach miasta demonstrowali przeciwnicy organizowania w Sao Paulo i innych miastach kraju piłkarskich mistrzostwa świata.
lap/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/lifestyle/197474-paraliz-na-drogach-w-sao-paulo-samochody-staly-w-korku-o-lacznej-dlugosci-344-kilometrow
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.