Ostatnie filmy Marii Dłużewskiej. Co się z nimi stanie?TYLKO U NAS. Ostatnie filmy Marii Dłużewskiej. Zmarła reżyser pracowała nad dwoma dokumentami. Co się z nimi stanie?

Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, Maria Dłużewska pracowała ostatnio nad dwoma filmami.
Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, Maria Dłużewska pracowała ostatnio nad dwoma filmami. Obydwa dokumenty były realizowane dla Telewizji Polskiej.
W wieku 72 lat po walce z chorobą zmarła Maria Dłużewska. Reżyserka, scenarzystka, aktorka i dziennikarka. Ma na swoim koncie wiele filmów. Jej twórczość odegrała istotną rolę w upamiętnieniu ofiar katastrofy smoleńskiej z 2010 roku.
CZYTAJ WIĘCEJ: Zmarła Maria Dłużewska. Reżyserka, scenarzystka, dziennikarka. Odegrała olbrzymią rolę w upamiętnieniu ofiar 10.04. Miała 72 lata
Nasz portal ustalił, że zmarła reżyser przygotowywał dwa filmy dokumentalne dla TVP.
Jeden dotyczył strajku w Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej w Warszawie – do którego doszło w 1981 roku – i losów kilkudziesięciu osób, które nie podpisały lojalek.
Drugi opowiadał o cudownym kilkukrotnym ocaleniu rękopisu „Balladyny”, który dyrektor Muzeum Juliusza Słowackiego w Krzemieńcu na Wołyniu oddał na przechowanie rodzicom Joanny Dudy-Gwiazdy.
Nie wiadomo, jaki będzie los filmów po śmierci Marii Dłużewskiej.
wPolityce.pl/kot
