Argument, że sześciokolorowa tęcza symbolizująca ruch LGBT jest w jakiś sposób zgodna z symbolem biblijnego Przymierza (siedmiokolorową tęczą), jest kłamliwy lub - co najmniej - błędny. Te dwie tęcze, te dwa symbole pozostają w kulturowym konflikcie - podkreśla Forum Żydów Polskich.
Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich zauważa w swoim komentarzu, że są próby utożsamiania tęczy LGBT (sześciokolorowej) z tęczą jako symbolem religijnym (siedmiokolorową). A tak właśnie zrobił Donald Tusk, broniąc profanacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
To nie jest uczciwe podejście. Nie ma harmonii pomiędzy symbolem LGBT i symbolem biblijnego Przymierza
— podkreśla redaktor FŻP.
Dlaczego pozostają w „kulturowym konflikcie? Publicysta zwraca uwagę, że siedem kolorów tęczy symbolizuje Przymierza, jakie Bóg zawarł z Noe, przekazując po potopie siedem przykazań.
Przykazania te, ogłoszone zostały - według żydowskiej i chrześcijańskiej tradycji - po biblijnym Potopie: Zakaz jedzenia części żyjącego zwierzęcia (zakaz okrucieństwa wobec zwierząt - Ewer Min ha-Chai). Zakaz złorzeczenia Bogu (Birkat Haszem). Zakaz kradzieży [rabowania] (Gezel). Zakaz bałwochwalstwa (Awoda zara). Zakaz niemoralnych stosunków seksualnych (Gilui arajot). Zakaz mordowania (Szefichat damim). Nakaz ustanowienia sądów do egzekwowania sześciu poprzednich praw (Dinim)
— czytamy.
Do niemoralnych stosunków seksualnych, których dotyczy piąte z powyższych przykazań, zaliczany jest każdy stosunek seksualny, jaki nie odbywa się pomiędzy kobietą a mężczyzną (których dodatkowo nie może wiązać bliskie pokrewieństwo lub powinowactwo)
— zaznacza autor z Forum Żydów Polskich.
Judaizm, a za nim chrześcijaństwo, zrewolucjonizowały seksualność człowieka. Powiedziały dobitnie: „naszym ideałem jest, aby seks był akceptowany jedynie pomiędzy mężczyzną i kobietą, w dodatku tylko w związku małżeńskim
— podkreślił dalej.
Dlatego - jako komentuje Jędrzejewski - jest paradoksem w obrębie symboli, że tęcza - symbol ładu i twórczego ograniczenia, jakie judaizm (a za nim chrześcijaństwo) wprowadziły do ludzkiej seksualności, stała się symbolem ruchu LGBT, głoszącego całkiem odwrotne hasła.
CZYTAJ TAKŻE: Teolog jednoznacznie: „Nanoszenie zmian na wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej to profanacja”
kpc/Twitter/salon24.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kultura/445671-forum-zydow-polskich-tecza-lgbt-i-biblijna-sa-w-konflikcie