Magdalena Sroka, wiceprezydent Krakowa ds. kultury i promocji miasta, będzie nowym dyrektorem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - wynika z nieoficjalnych informacji TVN24.
Magdalena Sroka jest menedżerem kultury, producentem wielu międzynarodowych projektów. Ukończyła Uniwersytet Jagielloński. W latach 1998-2003 była związana z Biurem Festiwalowym Kraków 2000.
Odpowiadała w nim za projekty kulturalne związane z otrzymanym przez miasto tytułem Europejskiej Stolicy Kultury, m.in. za Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Festiwal Filmów Operowych, Festiwal Muzyki Tradycyjnej Rozstaje.
W latach 2008-2010 roku była dyrektorem Krakowskiego Biura Festiwalowego, organizującego prestiżowe wydarzenia kulturalne. Jest także współtwórcą Krakowskiej Komisji Filmowej i Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie oraz Kongresu Kultury Polskiej.
Konkurs na nowego dyrektora PISF minister kultury ogłosiła pod koniec kwietnia. Komisja konkursowa oceniała kandydatów, uwzględniając ich przygotowanie teoretyczne, w tym profil wykształcenia, wiedzę i doświadczenie w dziedzinie kinematografii, wiedzę z zakresu finansów publicznych, administracji oraz przepisów prawa w zakresie kinematografii, znajomość języków obcych, znajomość europejskiego modelu wspierania kultury filmowej oraz zagadnień międzynarodowej współpracy w dziedzinie kinematografii, a także przedstawioną koncepcję rozwoju PISF.
Pierwsze posiedzenie komisji powołanej do przeprowadzenia konkursu na szefa PISF, która dokonała oceny formalnej nadesłanych zgłoszeń, odbyło się 10 czerwca. Komisja zakwalifikowała do drugiego etapu konkursu dziewięć osób.
TVN24/ansa
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kultura/256554-magdalena-sroka-nowym-szefem-pisf
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.