56- letni legendarny brytyjski aktor nie dał się omamić niszczycielskiej sile poprawności politycznej i zawał ją „gównem”. Aktor broni Mela Gibsona i Aleca Baldwina, którzy padli w ostatnich latach jej ofiarą. Aktor odnosi się do „antysemityzmu” twórcy „Pasji” oraz rasizmu tych co nie poparli Oscara dla „Zniewolonego”.
Upił się i powiedział kilka rzeczy, ale wszyscy mówimy różne rzeczy. Wszyscy jesteśmy pieprzonymi hipokrytami. Czy policjant, który aresztował go, nigdy nie użył słowa „czarnuch” i „pieprzony Żyd?”
mówi odnosząc się do sytuacji, która miała miejsce kilka lat temu, gdy Mel Gibson został oskarżony o antysemityzm i rasizm. Gibson został aresztowany w 2006 roku w Malibu, po tym jak pijany obrażał policjantów. Reżyser „Pasji” wykrzykiwał, że „Żydzi są odpowiedzialni za wszystkie wojny na świecie”.
Mel Gibson jest w mieście rządzonym przez Żydów i powiedział złą rzecz. Ugryzł też rękę, która go karmi. Zrobił to bo już nie potrzebuje by ktoś go karmił. Jest teraz jak wyrzutek, trędowaty.
mówi Brytyjczyk. Aktor znany z takich filmów jak "Drakula", “Leon Zawodowiec”, “Szpieg” a ostatnio z trylogii “Mroczny Rycerz” wziął też w obronę Aleca Baldwina, który został oskarżony o homofobię. Baldwin nazwał papparazi „pedałem”.
Alec nazywał kogoś “pedałem” na ulicy, bo był wkurzony, że nie dawał te człowiek mu spokoju. Nie winię go za to. Teraz go oskarżają.
mówi Oldman. Aktor zaznaczył też, że nikt nic nie robi satyrykom jak Jon Steward czy Bill Maher za wyzywanie polityków i łamanie „norm” poprawności.
Bill Maher mógłby nazwać kogoś pedałem i nic by mu nie zrobiono. Tak powiedział w tym roku do Setha MacFarlane’a. “Myślałem, że poprowadzisz Oscary w tym roku. Zamiast tego wzięli lesbijkę”-on może coś takiego powiedzieć. Czy to mniej obraźliwe niż słowa Baldwina? Nie rozumiem tego.
mówi w wywiadzie dla Playboya aktor. Oldman od jakiegoś czasu ostro się wypowiada przeciwko poprawności politycznej. Zwraca uwagę, że pewne rzeczy wolno dziś mówić tylko pod przykrywką kultury i satyry. Jego zdaniem Oscar dla „Zniewolonego” w tym roku to również przejaw dyktatury poprawności politycznej. „Jeżeli nie głosowałeś na ten film, byłeś rasistą. (…) Musisz bardzo uważać co mówisz. Ja mam opinie inne niż większość miasta. Nie oznacza to jednak, że jestem faszystą i rasistą”- mówi aktor.
Gary Oldman jest wciekły.
Zgadzacie się z jego poglądem?
Q
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kultura/251464-gary-oldman-przeciwko-poprawnosci-politycznej-broni-mela-gibsona
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.