Efemeryda muzyczna, która niespodziewanie ukazuje inny wymiar muzyków, którzy ją stworzyli. Dlaczego na co dzień tak nie komponują i nie grają? Za muzykę singla "Elektryczny" odpowiada Andrzej Smolik, a za tekst piosenki Katarzyna Nosowska.

Tym razem bodziec do ewolucji w muzyce dał Smolik, który wraz z BRODKĄ, Dawidem Podsiadło, Olafem Deriglasoffem, Piotrem EMADE Waglewskim, Michałem Sobolewskim, Krzysztofem „ZALEF” Zalewskim, Michałem „FOX” Królem, Miłoszem Pękalą oraz Łukaszem Korybalskim stworzył wyjątkową mieszankę stylów łamiącą muzyczne bariery i stereotypy.

Kompozycja "Elektryczny" promuje kolejną edycję serii koncertów z cyklu Męskie Granie 2014. Szkoda tylko, że to marketingowe plany spowodowały jej produkcję w takim składzie. Czy miałoby to szansę w tzw. normalnych okolicznościach? Wątpię. Ewidentnie wpływ na całokształt miał Piotr EMADE Waglewski, to kompozycja w jego stylu, ubrana w niezwykle dobre, choć bardzo trendy obecnie, granie.

Zalety...tekst Katarzyny Nosowskiej śpiewany jest przez mężczyznę. Dawid Podsiadło co prawda eksploatuje swój delikatny głos, szarpiąc go nadmiernie, ale w końcu pokazuje, że może wykonywać męskie granie. Wokalista śpiewa co prawda o promowanej trasie koncertowej i odczuciach wykonawców, tworząc z kompozycji reklamę telewizyjną, ale jest to zrobione z dużym smakiem. Czy Brodka mu przeszkadza? Na początku wchodząc w duet - bardzo nieśmiało - jest stłamszona i nie przebija się przez Dawida. Na szczęście przester na wokalu dodaje jej siły i wychodzi z konfrontacji obronną ręką.

W koncertowym składzie 10 muzycznych osobowości wystąpi razem na jednej scenie podczas koncertu Męskiego Grania. Specjalnie na tegoroczną edycję Męskiego Grania jako Męskie Granie Orkiestra.Za muzykę singla "Elektryczny" odpowiada Andrzej Smolik, a za tekst piosenki Katarzyna Nosowska.

rep / K