Antykomunistycznyc JACK STRONG święci tiumfy w kinach!

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź

„Jack Strong” zdobywa pierwsze miejsce w box-office. Najnowszy film Władysława Pasikowskiego nie tylko zachwycił krytyków, ale także przyciągnął do kina tłumy! Do tej pory film obejrzało 221 449 widzów! To rekordowy wynik. Jak dotąd żaden z filmów Władysława Pasikowskiego nie cieszył się tak dużą popularnością na otwarcie. Zainteresowanie filmem jest tak ogromne, że film będzie pokazywany na ekranach IMAX’u, na których wyświetlane są największe światowe produkcje m.in. „Skyfall”, „Hobbit” czy „Iron Man”.

[JACK STRONG Prawdziwa Rozdarta Kurtyna RECENZJA] (http://wnas.pl/artykuly/4080-jack-strong-prawdziwa-rozdarta-kurtyna-recenzja)

Postać płk. Ryszarda Kuklińskiego jest szalenie ciekawa i jej zupełne zrozumienie jest zapewne niemożliwe nawet po przeczytaniu wszystkich książek i opracowań historycznych na jego temat. Nie łudźcie się więc, że dostaniecie u Pasikowskiego dokładną analizę tego , co działo się w głowie i sercu Kuklińskiego w najgorętszym dla niego okresie życia. Natomiast bez wątpienia film pomoże wam zrozumieć wagę wyborów jakie podjął i heroizm jego czynu. Choć filmowa postać Kuklińskiego nie jest specjalnie rozpisana i zniuansowana psychologicznie, to Marcin Dorociński wyciska z niej ostatnie soki wiarygodności. Znakomicie potrafi jednym gestem, mimiką czy nawet ledwie zauważalnym grymasem pokazać emocje jakie targały jednym z najważniejszych szpiegów USA za Żelazną Kurtyną.

pisał o filmie Łukasz Adamski na wNas.pl. Podobnego zdania był Piotr Zaremba, który na naszym portalu zauważył:

Pozornie trudno w tej opowieści o napięcie, skoro znamy finał. Kukliński ma uciec z kraju. A jednak Pasikowski powtarza fenomen „Dnia szakala”, kiedy oglądamy na ekranie niedoszły zamach na de Gaulle’a i mamy przez moment wrażenie, że historia potoczyła się inaczej i generał został zabity. Z drugiej strony przypominam: i widz zagraniczny nie zna pointy tej historii i niestety wielu młodych Polaków będzie ją oglądało jako coś całkiem świeżego. Niedawno Robert Mazurek wychodząc z filmu o księdzu Popiełuszce, usłyszał rozmowę dwóch dziewczynek. – Myślałam, że mu się uda – mówiła jedna do drugiej. Film ma i tę zaletę, że łączy amerykańską konstrukcję fabularną z niezłym wyczuciem realiów. Człowiekowi, który PRL pamięta, nic tu nie zgrzyta. Może jedynie sceny rozgrywające się na samym szczycie władzy (Breżniew) pobrzmiewają pewną sztucznością. Ale tak naprawdę akurat w tym przypadku ja przynajmniej nie jestem w stanie wyczuć, jak to mogło wyglądać naprawdę. Podkreślmy przy okazji fenomenalną grę rosyjskich aktorów, zwłaszcza Olega Maslennikowa (marszałek Kulikow).

Scenariusz do filmu powstał przy współpracy z agentami CIA, a film nakręcono w trzech językach – polskim, angielskim i rosyjskim. W roli pułkownika Kuklińskiego zobaczymy znakomitego Marcina Dorocińskiego („Róża”, „Obława”, „Drogówka”), w postać Davida Fordena – oficera CIA, z którym Strong nawiązuje współpracę, wcielił się Patrick Wilson („Watchman. Strażnicy”, „Anioły w Ameryce”, „Prometeusz”), żonę pułkownika zagrała Maja Ostaszewska („Katyń”, „Uwikłanie”), jego synów Józef Pawłowski i Piotr Nerlewski, agentkę CIA Dagmara Domińczyk („Kinsey”, „Hrabia Monte Christo”). W pozostałych rolach zobaczymy plejadę cenionych polskich i zagranicznych aktorów: Krzysztofa Pieczyńskiego, Mirosława Bakę, Ireneusza Czopa, Zbigniewa Zamachowskiego, Krzysztofa Globisza i Pawła Małaszyńskiego oraz Olega Maslennikova i Dimitriego Bilova. Zdjęcia zrealizowała Magdalena Górka („Paranormal Activity 3”). Producentem filmu jest Scorpio Studio, koproducentami: Vue Movie Distribution, Orange Polska, Narodowe Centrum Kultury oraz TAURON Polska Energia. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem filmu jest Vue Movie Distribution. Jack Strong. Szpieg, który pokonał imperium. W kinach od 7 lutego.

Autor

Budzimy się wPolsce24 codziennie od 7:00 rano Budzimy się wPolsce24 codziennie od 7:00 rano Budzimy się wPolsce24 codziennie od 7:00 rano

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych