Znana amerykańska formacja rockowa Daughtry powraca z czwartą płytą studyjną "Baptized”. Singlem promującym wydawnictwo jest utwór "Waiting for Superman”.
Jak mówi Chris Daughtry, frontman zespołu:
Chcieliśmy pozostać wierni naszym korzeniom, ale jednocześnie czuliśmy, że musimy być o wiele bardziej kreatywni niż dotychczas. "Waiting For Superman" stanowi doskonały przykład głównej idei, która przyświecała nam i przejawia się na nowej płycie.
Daughtry to zespół założony przez Chrisa. W skład kapeli wchodzą: basista Josh Paul, perkusista Joey Barnes, gitarzysta Brian Craddock oraz kolejny gitarzysta Josh Steely. Jest to typowy zespół wykreowany przez media, stworzony po wygranej Chrisa w jednej z amerykańskich edycji idola ( był finalistą edycji z 2006 roku ).
Choć Doughtry otrzymał propozycje posady wokalisty w zespole Fuel, odmówił. W odroznieniu od polskich edycji tego typu telewizyjnych show, zwycięstwo w tych amerykańskich faktycznie jest przepustka do sławy i ogromnych pieniędzy. Zrozumiale, ze Chris odmówił, chciał być liderem własnego zespołu, ktorego nazwa pochodzi zresztą od jego nazwiska. Udało się - grupa, będąca poniekąd sztucznie wyprodukowaną odpowiedzią na kanadyjski Nickelback, odniosła sukces.
Nie ulega wątpliwości, że Chris chciałby dorównać Chadowi Kroegerowi ( wokalista i gitarzysta Nickelback ). Ma bardzo dobre wokalne warunki, ale zero oryginalności. Nie przeszkadza to jednak Nickelback w utrzymywaniu znajomości. Współpracowali już ze sobą i często wspólnie występują.
Chris Daughtry wbrew pozorom, uczestnicząc w Idolu nie był wcześniej nieznaną postacią. Komponował i pisał teksty dla wielu znanych muzyków i zespołów ( min. Rob Thomas, czy Ed Kowalczyk ). Nie był amatorem tylko kandydatem do wygranej - wykorzystał znajomości oraz obycie. Pewnie i tak zrobiłby jakąś tam karierę, ale promocja finalistów amerykańskiego Idola, to warta zachodu sprawa. W szybkim czasie zyskuje się rozgłos i sławę. Odpowiednie kontrakty producentów programu przewidują dla poszczególnych finalistów odpowiednie miejsce w machinie showbiznesu - Chrisowi trafił się kontrakt z RCA Records - wydana przez nich debiutancka płyta odniosła sukces, ugruntowany w 2007 roku muzycznym udziałem w reklamie serii Bionicle - Toa Mahri.
Czterokrotnie single Daughtry zdobyły #1 amerykańskich list przebojów. Mają na swoim koncie 4 nominacje do nagród Grammy, 4 nagrody American Music Awards oraz ponad 7,5 miliona sprzedanych płyt. Takich znajomości, choć mało oryginalnych, nie odrzuca się. Nie w Ameryce.
rep / SMP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kultura/249723-daughtry-czeka-na-supermana-czy-ma-nim-byc-chad-kroeger
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.