Czas na covery w wykonaniu jednego z najbardziej przejmujących i emocjonalnych songwriterów jakich Ziemia nosiła. Scott Matthew bierze się za utwory takich gwiazd jak: Radiohead, Rod Stewart, Bee Gees, Neil Young czy Roberta Flack.
Wszystkie utwory z albumu (oczywiście wersje oryginalne) były niezwykle ważne w życiu Scotta i jak mówi sam artysta stanowiły przełomy w kolejnych etapach jego życia.
_SCOTT MATTHEW - TO LOVE SOMEBODY_
_SCOTT MATTHEW - Smile feat. Neil Hannon_
Scott Matthew to artysta pochodzący z Australii, mieszkający jednak od 2000 roku w Nowym Jorku. Wcześniej grał w najrozmaitszych zespołach, w Sydney założył min. punkowy Nicotine, z byłym perkusistą Morrisseya, Spencerem Cobrinem, współtworzył w Nowym Jorku grupę Elva Snow, w końcu jednak zdecydował się stanąć na scenie pod własnym nazwiskiem, z bardzo minimalnym towarzystwem, z gitarą akustyczną lub pianinem.
_SCOTT MATTHEW - Love Will Tear Us Apart_
_Scott Matthew - I Wanna Dance with Somebody_
Po tym, gdy użyczył swego głosu w słynnym japońskim serialu animowanym „Ghost In The Shell” i napisał muzykę do bardzo dobrze przyjętego filmu Shortbus, zajął się swoim pierwszym solowym albumem. Debiutancki album zatytułowany po prostu „Scott Matthew” wyszedł w 2008 r., potem był kolejny, o najdłuższym tytule na świecie „There Is An Ocean That Divides, And With My Longing I Can Charge It, With A Voltage That’s So Violent, To Cross It Could Mean Death”, potem był duet ze Spencere Cobrinem pod szyldem Elva Snow, następnie „Gallantry’s Favorite Son”.
_Scott Matthew - No Surprises_
Smutnie brzmiące gitarowe akordy i melancholijny ton nieuchronnie zwiastuje jesień. Idealny czas na album „Unlearned” i nowe wersje starych utworów.
GK / Sonic Records
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kultura/249050-scott-matthew-i-przejmujaco-zagrane-covery