Debiutancka płyta autorów jednego z hitów tego lata – „Safe and Sound”. Amerykański duet electro-popowy Capital Cities czyli Ryan Merchant i Sebu Simonian zaczynali jako autorzy muzyki do reklam.
Naszym zadaniem było pisanie chwytliwych piosenek
– wspomina Sebu.
To doświadczenie miało niewątpliwy wpływ na przebojowe, pozytywne brzmienie Capital Cities.
_Capital Cities - Safe And Sound_
Wydaje się, że każde pokolenie myśli, że żyje w najgorszych czasach. W pewnym sensie „Safe and Sound” jest antidotum na ludzką tendencje do pesymistycznego myślenia
– tłumaczy genezę powstania „Safe And Sound” Merchant.
_Capital Cities - „Kangaroo Court”_
Utwór początkowo został wydany niezależnie, zbierając znakomite recenzje i trafiając na 1. miejsce Hype Machine. Błyskawiczna popularność nagrania nie tylko zaowocowała podpisaniem kontraktu z Capitol Records, ale również współpracą z legendą hip-hopu Rickiem Rossem, a także samym Andre 3000.
rep / Universal Music Polska
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kultura/248921-capital-cities-kazde-pokolenie-mysli-ze-zyje-w-najgorszych-czasach?wersja=mobilna
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.