ARRIVAL IN POLAND - siódma płyta z radiowej serii Polish Radio Jazz Archives

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź

"Arrival in Poland” to siódma płyta z radiowej serii Polish Radio Jazz Archives. Nazwa pochodzi od tytułu kompozycji Larsa Wernera umieszczonej na omawianym krążku. Album zawiera nagrania zarejestrowane w 1961 i 1962 roku w Studiu Polskiego Radia.

Pierwsze cztery utwory są dziełem międzynarodowego kwartetu z udziałem Berta Rosengrena - szwedzkiego saksofonisty tenorowego, Jancego Korossyego – rumuńskiego pianisty pochodzenia węgierskiego oraz polskiej sekcji: Romana Dyląga na basie i Leszka Dudziaka (brata Urszuli Dudziak) na perkusji. Następne trzy utwory wykonuje Trio w tym samym składzie, ale bez Rosengrena. Kolejne prezentowane nagranie to utwór norweskiego zespołu Lasse Lystedt Quintet, którego składu osobowego nie udało się rozszyfrować w danych archiwalnych Polskiego Radia, nie było go też w redakcji Jazz Forum w zachowanych programach Jazz Jamboree jak również w „Historii Jazzu w Polsce” Krystiana Brodackiego. Trzy kolejne utwory prezentuje szwedzkie trio pianisty Larsa Wernera z Kurtem Lindgrenem na basie i Rune Carlsonem, ulubionym perkusistą Krzysztofa Komedy.

Płytę zamyka znany standard Cole’a Portera „Love For Sale” we wspaniałym wykonaniu norweskiej wokalistki jazzowej Nory Brockstedt z Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Stefana Rachonia.

GK / Polskie Radio S.A.

---------------------------------------------------------------

Polecamy wSklepiku.pl:"Ja, Urbanator. Awantury muzyka jazzowego"

autor:Andrzej Makowiecki

"Ja, Urbanator " to fascynująca i barwna opowieść o Michale Urbaniaku, światowej sławy muzyku jazzowym. Wychowali go szwaczka z tkaczem w Łodzi. Co sobotę na huczne przyjęcia zapraszali badylarzy, partyjniaków i artystów, którzy lubili otrzeć się o bogactwo. Kiedy matka wybudowała w ogrodzie basen, sąsiedzi z wściekłości rzucali w dom kamieniami i butelkami z benzyną. Jako sześciolatek rozpieszczany był bardziej niż dzieci królewskie. Służąca miała rozkaz odwieźć go codziennie do szkoły taksówką. Nic nie liczyło się poza skrzypcami.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Autor

Wspieraj patriotyczne media wPolsce24 Wspieraj patriotyczne media wPolsce24 Wspieraj patriotyczne media wPolsce24

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych