NASZ NEWS Ocenzurowano okładkę WIEŻY KOMUNISTÓW Witolda Gadowskiego!

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
Oryginalna okładka powieści Witolda Gadowskiego "Wieża komunistów". Jak się okazuje - "nieprawomyślna"
Oryginalna okładka powieści Witolda Gadowskiego "Wieża komunistów". Jak się okazuje - "nieprawomyślna"

Pierwszy nakład powieści sensacyjnej Witolda Gadowskiego "Wieża komunistów" sprzedał się już niemal w całości, w wielu miejscach nie można już kupić tej pozycji. Wydawnictwo Zysk i S-ka szykuje drugie wydanie - będzie ono jednak musiało ukazać się ze zmienioną okładką.

Jak ujawnił w środę 21 listopada na spotkaniu autorskim w Warszawie autor - Witold Gadowski - wydawnictwo otrzymało pismo od dyrekcji Pałacu Kultury i Nauki, w którym zażądano wycofania okładki, z powodu... bezprawnego wykorzystania wizerunku Pałacu.

Na okładce "Wieży komunistów", książki odsłaniającej kulisy transformacji ustrojowej III RP i afery FOZZ, znajduje się kolaż przedstawiający Pałac Kultury i Nauki oraz Wieżę Babel.

Książka Gadowskiego to nie pierwsza publikacja wykorzystująca na okładce wizerunek Pałacu - wystarczy wspomnieć edycje powieści "Mała apokalipsa" Tadeusza Konwickiego czy "Zgred" Rafała A. Ziemkiewicza. W ich przypadku jednak szefostwo Pałacu nie czuło się urażone.

Czy casus "Wieży komunistów" oznacza zwrot w polityce PKiN i czeka nas seria malowniczych procesów sądowych, czy chodziło tylko o to, by utrudnić życie autorowi i wydawcy "nieprawomyślnej" prozy?

gop

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych