Nieco ponad 8 milionów złotych. Tyle kosztował najbogatszy polski katalog z nagraniami naszych artystów. Warner Music Poland sfinalizował transakcję zakupu Polskich Nagrań. Od 27 maja 2015 roku do Warnera należą prawa do blisko 40 tys. polskich utworów.
Polskie Nagrania były najstarszą polską firmą fonograficzną. Prawie wszystko co przez lata nagrywano i wydawano na płytach w Polsce, zostało wyprodukowane właśnie przez tę firmę.
Polskie Nagrania poszły pod młotek. Warner Bros za 8 mln złotych kupił najbogatszy polski katalog
W archiwum Polskich Nagrań jest Niemen, Grechuta, Rodowicz, Czerwone Gitary, Sośnicka, ale też cały polski jazz, cała polska muzyka współczesna: Bacewicz, Serocki, Sikorski, Lutosławski, Górecki czy Kilar. Są nagrania Rowickiego, Rubinsteina, Richtera, kronika konkursów chopinowskich
—informuje wyborcza.biz.
Kupiliśmy Polskie Nagrania ze względu na znakomity katalog, zgodny z naszą strategią wydawniczą, która zakłada, że 30 proc. naszej muzyki to muzyka polska
—informował Piotr Kabaj, prezes zarządu Warner Music Poland.
ann/wyborcza.biz.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kultura/246254-stalo-sie-utwory-niemena-grechuty-ireny-santor-naleza-do-warner-music
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.