W Domu Dziennikarza w Warszawie odbyło się spotkanie wokół książki felietonisty i krytyka literackiego Andrzeja Dobosza „Z różnych półek”, wydanej przez Teologię Polityczną.
W dyskusji, prócz autora, uczestniczył dziennikarz, publicysta i pisarz Piotr Gociek, a spotkanie prowadził Mateusz Matyszkowicz. Andrzej Dobosz, jak zapewne niektórzy pamiętają, wystąpił w filmie „Rejs” jako fizyk, gdzie m.in. wygłosił teorię syntezy, grał także role epizodyczne w innych filmach, np. „Trzeba zabić tę miłość”. „Z różnych półek” to zbiór tekstów opublikowanych w ostatnich latach, głównie na łamach „Rzeczpospolitej”, ale także wygłoszonych w Programie 3 Polskiego Radia, będących przeglądem literatury polskiej, jego lektur.
Pisuję o tych książkach, które zdołałem doczytać do końca
— mówił autor.
Zaczynam od indeksu nazwisk. Jeśli jest tam więcej niż jedno odniesienie do Zygmunta Baumana, to patrzę, czy jest to żart, krytyka czy na serio - i wtedy wezmę lub odłożę. Jak Baumana jest za dużo, to książka zostaje na ladzie.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kultura/213777-andrzej-dobosz-jak-baumana-jest-za-duzo-to-ksiazka-zostaje-na-ladzie
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.