„W związku z postrzeleniem w Ciechanowie 45-latka policja zatrzymała pięć osób z dwóch skonfliktowanych rodzin. Ranny mężczyzna, który trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację, został już przesłuchany. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – poinformowała PAP prokuratura.
Zgłoszenie o rannym 45-latku postrzelonym z broni palnej na ul. Śląskiej w Ciechanowie wpłynęło 3 sierpnia przed godziną 20.00. Wczoraj policja podała, że zatrzymała cztery osoby. Informowała jednocześnie, że trwa ustalanie okoliczności i przyczyn zdarzenia i zabezpieczanie materiału dowodowego. W związku ze zdarzeniem wszczęte zostało śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa.
Zatrzymano pięć osób
Dziś rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku Bartosz Maliszewski poinformował PAP, że do sprawy postrzelenia 45-latka policja zatrzymała pięć osób z dwóch rodzin.
Postrzelenie jest efektem konfliktu między dwiema rodzinami. Trwa ustalanie sprawstwa
— powiedział prokurator Maliszewski.
Dodał, że 45-latek został postrzelony w tułów.
Mężczyzna przeszedł w szpitalu operację. Tam został też przesłuchany. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo
— zaznaczył rzecznik.
Powołując się na dobro prowadzonego śledztwa, zastrzegł, że nie może udzielić bardziej szczegółowych informacji o zdarzeniu, w tym także, czy odnaleziona została broń, z której 45-latek został postrzelony.
Informując wczoraj o zatrzymanych do sprawy, policja podawała, że są to mieszkańcy Ciechanowa w wieku od 21 do 39 lat.
CZYTAJ WIĘCEJ: Strzelanina w pobliżu Kłobucka! Trwa policyjna obława, jest też apel do mieszkańców. Poszkodowany i sprawca są spokrewnieni?
nt/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kryminal/736938-45-latek-postrzelony-w-ciechanowie-zatrzymano-piec-osob
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.