Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kilkadziesiąt osób w Warszawie i okolicach w śledztwie związanym z jednym z wątków sprawy wyłudzeń kredytów z SK Banku w Wołominie - potwierdził PAP Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura.
Według Kaczorka doszło do zatrzymań na dużą skalę w jednym z wątków śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie.
Trwają czynności operacyjne, zatrzymania i przeszukania. Ten wątek śledztwa dotyczy wyłudzeń na 1,6 mld zł
— powiedział PAP Kaczorek.
Z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do śledztwa wynika, że tym razem chodzi o wyłudzenia dokonane w związku z działalnością jednej z firm deweloperskich z podwarszawskich Ząbek.
Informację o akcji CBA jako pierwszy podał portal dorzeczy.pl.
pc/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kryminal/366901-az-16-mld-zl-wyludzono-z-sk-banku-w-wolominie-cba-zatrzymalo-kilkadziesiat-osob
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.