Policja ze Szczytna otrzymała nietypowe zgłoszenie. Kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że jadąc ze Szczytna do Wielbarka zauważyła idące polem, wzdłuż drogi dwie małe dziewczynki. Dzieci były bez opieki.
Okazało się, że 2-letnia dziewczynka szła bez butów i bez jakiegokolwiek ubrania. Natomiast jej 4-letnia siostra była lekko ubrana, a wiał wiatr i padał deszcz. Kobieta zaopiekowała się dziewczynkami i zadzwoniła na policję. Dziewczynki mówiły, że mama poszła spać i zamknęła drzwi.
Dziewczynki natychmiast zostały przetransportowane do szpitala. Natomiast policjanci pojechali do ich domu, aby dowiedzieć co się stało. Kiedy 37-letnia kobieta zobaczyła policjantów zaczęła pytać, gdzie są jej dzieci. Matka dziewczynek była pijana, w organizmie miała ponad dwa promile alkoholu.
Iwona J. zatrzymana i noc spędziła w policyjnej. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty.
Za narażenie swoich córek na niebezpieczeństwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Na szczęście dzieciom się nic nie stało. Zajęła się nimi rodzina. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.
ann/warminsko-mazurska.policja.gov.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kryminal/195053-pijana-matka-spala-w-domu-a-jej-male-coreczki-szly-polem-przy-drodze-bez-ubrania-i-butow
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.