Policjant musiał interweniować podczas mszy

Fot.sxc.hu
Fot.sxc.hu

Policjant z rybnickiej komendy, wspólnie z parafianami z Niedobczyc, obezwładnił i zatrzymał mężczyznę, który wtargnął do kościoła podczas mszy i zakłócił jej przebieg.

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę podczas mszy w kościele w Niedobczycach. Tuż po 17, do kościoła wtargnął agresywny mężczyzna. Najpierw kopnął w drzwi wejściowe tak mocno, że wyleciała z nich szyba. Później używając wulgaryzmów podszedł do ołtarza. Doszło nawet do tego, że chwycił stojący tam mikrofon. W tej chwili podbiegł do niego obecny na mszy policjant oraz trzech innych parafian. Mężczyźni obezwładnili 47-latka i wyprowadzili go z kościoła.

Podejrzany usłyszał już zarzut zakłócania aktu religijnego, za co grozi mu do 2 lat więzienia. Obecnie trwa ustalanie strat, w związku ze zniszczeniem drzwi do kościoła oraz uszkodzeniem mikrofonu.

ann/slaska.policja.gov.pl

Najnowsze artykuły

Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu

Śledź nas na Google News

Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News

Dziękujemy za przeczytanie!

Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.

Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych