„Nie wiem. To jest pytanie z gatunku pytań moralnych na które nie ma dobrej odpowiedzi” - w taki sposób wiceminister zdrowia Urszula Demokow odpowiedziała na pytanie, czy w Polsce przepisy powinny pozwalać na aborcję w 9. miesiącu ciąży. Wiceminister w Polsat NEWS pytana była o głośną i bulwersującą sprawę zabójstwa dziecka, tuż przed jego urodzeniem, do którego doszło w szpitalu w Oleśnicy.
Zabójstwo Felka
Kilka dni temu Fundacja Pro-Prawo do Życia ujawniła, że w szpitalu w Oleśnicy dokonano zabójstwa Felka, którego mama była w dziewiątym miesiącu ciąży. Dziecku wykonano zastrzyk w serce z chlorku potasu.
Wedle informacji medialnych, u Felka podejrzewano wrodzoną łamliwość kości. Jego mama trafiła do szpitala w Łodzi, gdzie chciano zakończyć ciążę, ale nie chciano zabijać Felka. Planowano wykonać cesarskie cięcie (w tej sytuacji ta metoda byłaby najlepsza zarówno dla mamy jak i dla dziecka), a następnie udzielić Felkowi i jego mamie pomocy w postaci specjalistycznego leczenia pediatrycznego i terapii pourodzeniowej
— przekazała fundacja
Za namową aktywistów aborcyjnych mama Felka pojechała do Oleśnicy – największego w Polsce ośrodka aborcyjnego. (…) Tam w 37-tygodniu ciąży (9 miesiąc) gotowemu już do porodu Felkowi wbito w serce igłę i zabito go zastrzykiem z chlorku potasu
— dodała.
Fundacja zwróciła uwagę, że „wedle relacji Gazety Wyborczej, dokonała tego osobiście wicedyrektor szpitala Gizela Jagielska, która w przeszłości publicznie chwaliła się robieniem takich zastrzyków w serca dzieci”.
CZYTAJ WIĘCEJ: Szokująca sprawa z Oleśnicy. Dokonano „aborcji” w dziewiątym miesiącu ciąży. Obrońcy życia i prawnicy wskazują: to było zabójstwo
„Czy to nie jest okrutne?”
O sprawę, która zbulwersowała opinię publiczną, pytana była w Polsat NEWS wiceminister zdrowia Urszula Demkow. Jej słowa szokują!
To dziecko urodziłoby się żywe i zdolne do życia. I dlatego zgodnie z polskim prawem neonatolodzy natychmiast by przystąpili do ratowania tego dziecka. Więc jedyny sposób, żeby ono nie urodziło się żywe, to wykonanie zastrzyku z chlorku potasu dosercowo jeszcze jak to dziecko znajduje się w łonie matki
— mówiła.
Czy to nie jest okrutne?
— pytał prowadzący rozmowę red. Wojciech Dąbrowski.
Jest to dla mnie ogromnie trudne jako dla człowieka, natomiast mogę powiedzieć, że w wielu krajach, np. we Francji takie są przepisy i tak to się robi
— tłumaczyła wiceminister.
Wie Pani, w Rosji też tak jest. Pytanie, czy tak powinno być u nas?
— pytał Dąbrowski.
Nie wiem. To jest pytanie z gatunku pytań moralnych na które nie ma dobrej odpowiedzi
— wypaliła Demkow.
Dziennikarz zwrócił uwagę, że do zabójstwa Felka mogło dojść, bo pozwalają na to wytyczne wprowadzone przez minister zdrowia Izabelę Leszczynę. Demkow jednak nie potrafiła wprost odpowiedzieć na pytanie, czy wytyczne Leszczyny powinny być utrzymane.
Dla mnie to jest ogromne trudne. Jako dla człowieka, lekarza, matki i ministra zdrowia. Może ta mama mogła podjąć taką decyzję, żeby to dziecko urodzić i oddać do adopcji. Miała takie wyjście, ale podjęła inną decyzję. Mnie się wydaje, że nie jesteśmy kompetentni żeby ją oceniać
— mówiła.
Na uwagę, że matka została namówiona do zamordowania własnego synka przez środowiska aborcyjne, odpowiedziała:
Tu jest konflikt dwóch ludzkich wolności. Z jednej strony wolności tej mamy do wyboru całego swojego dalszego życia, z drugiej strony wolności tego człowieka, tego dziecka, do tego żeby żyć.
Na uwagę Dąbrowskiego, że polskie prawo pozwala zabić dziecko w 9. miesiącu ciąży, Demkow krótko odpowiedziała:
No wiem.
Kim jest Urszula Demkow?
Przypomnijmy, że pani Demkow to ta wiceminister zdrowia, która po tym, jak zmarł dźgnięty nożem ratownik medyczny stwierdziła, że mógł on przecież odejść już na emeryturę, bo był w wieku emerytalnym. Wiceminister co prawda przeprosiła później za swoją wypowiedź, ale widać, że brak empatii płynie jej we krwi.
CZYTAJ TAKŻE:
kk/wPolityce.pl/Polsat NEWS
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kraj/726244-zabojstwo-felka-szokujace-slowa-wiceminister-zdrowia-wideo
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.