Watykan poinformował dzisiaj w kolejnym komunikacie o stanie hospitalizowanego papieża Franciszka, że „noc minęła dobrze, papież spał i odpoczywa”. To jedenasty dzień pobytu Ojca Świętego w rzymskiej Poliklinice Gemelli. Kościół w całych Włoszech modlił się wczoraj za Ojca Świętego Franciszka. Wieczorem przewodniczący włoskiego Episkopatu kard. Zuppi prowadził w intencji chorego papieża modlitwę różańcową w kościele św. Dominika w Bolonii.
Wczoraj wieczorem w biuletynie medycznym przekazano, że stan papieża jest nadal krytyczny, otrzymuje tlen i stwierdzono początek niewydolności nerek.
Dziś poinformowano że papież „miał dobrą noc, przespał ją i odpoczywa”.
Modlitwa Kościoła we Włoszech
Kościół w całych Włoszech modlił się wczoraj za Ojca Świętego Franciszka. Wczoraj wieczorem przewodniczący włoskiego Episkopatu prowadził w intencji chorego papieża modlitwę różańcową w kościele św. Dominika w Bolonii.
Kard. Matteo Zuppi zapewnił we wprowadzeniu do modlitwy, że cały Kościół w Italii jest zjednoczony w modlitwie za papieża.
Niech Jezus, nasza niezawodna nadzieja, wysłucha naszej modlitwy: spes non confundit – nadzieja nie zawodzi
— mówił przewodniczący Episkopatu Włoch.
Wierni diecezji rzymskiej modlili się z kolei w Bazylice św. Jana na Lateranie, a wieczorną Mszę św. w intencji Ojca Świętego odprawił wikariusz Rzymu kard. Baldassarre Reina.
Chcemy, by tego wieczoru w jakiś sposób dotarły do naszego biskupa nasze uczucia, nasze uściski, a przede wszystkim nasze modlitwy. Wszyscy razem jako jedna wielka rodzina. (…) Kochamy naszego biskupa i chcemy, aby to uczucie przełożyło się na modlitwę
— powiedział kard. Reina.
Z wielką siłą, z wielką wiarą, chcemy prosić Boga życia, Pana życia, aby dał życie, zdrowie i siłę naszemu biskupowi
— dodał hierarcha.
Zanieśmy do Pana nasze błagania w intencji Ojca Świętego. Niech wspiera go swoją łaską i da mu niezbędne siły, aby mógł przejść przez tę chwilę próby
— stwierdził kard. Reina, papieski wikariusz dla rzymskiej diecezji
Modlitwa za papieża Franciszka odbyła się też w sanktuarium ogołocenia w Asyżu, gdzie pochowany jest bł. Carlo Acutis.
Usilnie módlmy się za Papieża, aby znalazł ulgę w cierpieniu, doświadczając wsparcia w bliskości wspólnoty chrześcijańskiej, a powróciwszy do zdrowia kontynuował swoją misję w służbie Kościołowi
— modlił się abp Asyżu Domenico Sorrentino.
CZYTAJ TEŻ:
maz/PAP/Vatican News/Facebook/X
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kosciol/722116-noc-minela-dobrze-nowe-informacje-o-zdrowiu-papieza