Uczestnicy 44. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Obrońców Życia na Jasną Górę zwrócili się z apelem do ludzi dobrej woli, by przedsięwzięli stanowcze kroki wobec planowanego przez Sejm procedowania czterech projektów ustaw dotyczących liberalizacji ustawodawstwa aborcyjnego.
Pielgrzymi zwrócili uwagę na fakt, że projektowane zmiany uderzają nie tylko w polską rację stanu i obowiązujące przepisy konstytucyjne, ale również w podstawową aksjologię naszej cywilizacji i prawo naturalne.
Uczestnicy pielgrzymki do jasnogórskiego sanktuarium zaznaczyli, że agresywne formy działania radykalnie feministycznych organizacji nie mogą zwalniać nikogo, komu jest bliskie dziedzictwo chrześcijańskie, z odpowiedzialności za obronę życia dzieci nienarodzonych. W tym kontekście prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka Wojciech Zięba podkreślał wagę wychowania i odpowiedniego nauczania dzieci i młodzieży w poszanowaniu dla godności ludzkiego życia.
Apel o działanie
Działacze pro-life wystosowali także apel do przedstawicieli świata polityki i mediów, by nie kierowały nimi antykatolickie czy ideologiczne uprzedzenia, a głównym wyznacznikiem przekazywania informacji i formułowania narracji w tej sprawie była rzetelna wiedza naukowa.
Pielgrzymka na Jasną Górę stała się także okazją do celebrowania ćwierćwiecza powstania Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, a przez to przypomnienia dziejów polskiego ruchu pro-life, nierozerwalnie związanego z częstochowskim sanktuarium. Geneza tego ruchu sięga 1980 r. jak również czerpie z późniejszej encykliki papieża św. Jana Pawła II „Evangelium vitae”, w której Ojciec Święty stwierdził: „Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat”.
CZYTAJ TEŻ:
pn/Vatican News/X
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kosciol/687699-44-pielgrzymka-obroncow-zycia-na-jasna-gore