Z drugą misją na Ukrainę uda się kardynał Michael Czerny z Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka - zapowiedział w poniedziałek Watykan. W komunikacie poinformowano, że na prośbę papieża Franciszka celem tej misji będzie wyrażenie bliskości z tymi, którzy „przeżywają w bólu konsekwencje trwającej wojny”.
Jak ogłoszono, kanadyjski kardynał urodzony w dawnej Czechosłowacji, przybędzie w środę na Słowację i stamtąd uda się w kierunku granicy z Ukrainą.
Papież Franciszek towarzyszy modlitwą tej misji, tak jak w minionych dniach, i za pośrednictwem Jego Eminencji pragnie okazać bliskość z tymi, którzy uciekają przed walkami i cierpią z powodu przemocy ze strony innych ludzi
— dodał Watykan.
W minionym tygodniu kardynał Czerny był na Węgrzech i na Ukrainie. Wysłannikiem Franciszka do Polski i na Ukrainę był w tym samym czasie papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski.
PAP/mall
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kosciol/589867-watykanski-kard-czerny-uda-sie-z-kolejna-misja-na-ukraine
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.