Papież Franciszek w przesłaniu na Twitterze podkreślił, że „kultura życia jest dziedzictwem, które chrześcijanie pragną dzielić ze wszystkimi”. Watykaniści zauważają, że słowa te opublikowano w dniu Marszu dla Życia w USA, który w tym roku odbywa się online.
Na profilu Pontifex Watykan zamieścił następujące słowa Franciszka:
Kultura życia jest dziedzictwem, które chrześcijanie pragną dzielić ze wszystkimi. Każde ludzkie życie, jedyne i niepowtarzalne, stanowi niezbywalną wartość.
To powinno być głoszone ciągle na nowo, z odwagą w słowach i w czynach
— dodał papież.
Profil papieża na Twitterze jest redagowany w dziewięciu językach, w tym po polsku, i obserwowany przez kilkadziesiąt milionów osób.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kosciol/537047-wymowny-wpis-ojca-swietego-na-tt-kazde-ludzkie-zycie?fbclid=IwAR3RSi0h6uDlcxyC7KWdIBc1fbD_M_D7IR2ACQ_OHwVaafN3QH3Ow7FScpg
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.