Mzyki, nazywane polskim Ars, to mała miejscowość położona nieopodal Częstochowy. W tutejszym sanktuarium św. Jana Marii Vianney’a - każdego dnia trwa nieustająca modlitwa za kapłanów.
4 sierpnia obchodzone jest liturgiczne wspomnienie Jana Marii Vianney’a - ten skromny i pokorny proboszcz z Ars potrafił przekształcać serce i życie wielu osób, bo w bardzo jasny sposób opowiadał o o miłosiernym Bogu.
Mówiąc o miłosierdziu Boga Jan Maria Vianney wyprzedzał epokę. Mówił „wierzę w przyszłość grzesznika, tak jak Pan Bóg”. To myśl niesamowita, bo Bóg wie, że po spowiedzi zdarzy się nam kolejny upadek, ale tak bardzo wierzy w nasza przyszłość i w to, że nie będziemy więcej grzeszyć, że w swojej miłości do człowieka jest nawet trochę naiwny
—mówi ks. Tomasz Nowak, kustosz Sanktuarium św. Jana Marii Vianney’a w Mzykach.
Do sanktuarium z każdym rokiem przybywa coraz więcej pielgrzymek. Jak zaznacza ks. Tomasz Nowak jest to miejsce, w którym trwa nieustanna modlitwa za kapłanów i osoby konsekrowane”
Wszystkie grupy pielgrzymkowe modlą się przed Najświętszym Sakramentem w intencji kapłanów i osób konsekrowanych. Za pośrednictwem św. Jana Marii Vianney’a trwa też modlitwa o nowe powołania zakonne i kapłańskie. Jako kustosz i jako świadek obecności i modlitwy pielgrzymów jestem duchowo poruszony
—podkreśla kapłan.
W sanktuarium zobaczyć można polichromie, które opowiadają historię – św. Jana Marii Vianney’a i wspominają największych polskich kapłanów. Jest scena z dzieciństwa św. Jana, scena przybycia do Ars i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na jednej ze ścian widzimy wielkich kapłanów polskich: Jan Paweł II w konfesjonale św. Piotra, Prymas Wyszyński przed Jasną Górą. Jest też grób ks. Jerzego Popiełuszki z symboliczną postacią matki modlącej się nad grobem syna.
Ks. Tomasz Nowak mówi, że jego obecność i służba w świątyni poświęconej św. Janowi Vianneyowi jest z jednej strony darem, ale też wielkim zobowiązaniem, szczególnie do służenia wiernym w konfesjonale, a także głębokiej modlitwy w intencji wszystkich problemów powierzanych w konfesjonale.
CZYTAJ TEŻ:
ann/wPolsce.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kosciol/406490-jan-maria-vianney-swiety-kaplan-i-jego-polskie-sanktuarium