Papież Franciszek potępił w środę zamach na synagogę w Jerozolimie, w którym zginęło pięć osób. Zaapelował o położenie kresu spirali nienawiści i przemocy na Bliskim Wschodzie.
Podczas audiencji generalnej w Watykanie z udziałem kilkunastu tysięcy wiernych papież powiedział, że z zaniepokojeniem śledzi „zatrważający ” wzrost napięcia w Jerozolimie i innych strefach Ziemi Świętej.
Dochodzi tam, dodał, do:
niedopuszczalnych epizodów przemocy, które nie oszczędzają nawet miejsc kultu.
W ten sposób odniósł się do wtorkowego zamachu w zachodniej Jerozolimie, do dokonania którego przyznały się Brygady Abu Alego Mustafy, zbrojne ramię Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny.
Zginęło w nim czterech rabinów oraz policjant.
Franciszek zapewnił o swej modlitwie za ofiary i za tych, którzy najbardziej cierpią z powodu tej „dramatycznej sytuacji”.
Z głębi serca kieruję do zainteresowanych stron apel o to, by położono kres spirali nienawiści i przemocy i aby podjęte zostały odważne decyzje na rzecz pojednania i pokoju
—oświadczył papież.
Następnie dodał:
Budowa pokoju jest trudna, ale życie bez pokoju to udręka.
tk/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kosciol/222642-papiez-franciszek-potepil-atak-na-synagoge-w-jerozolimie
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.