Portal Onet publikował już na swoich łamach laurkę dla Władimira Putina, atakował służbę wojskową i pisał o „smutnych świętach” żołnierzy Wehrmachtu. Teraz, w 83. rocznicę niemieckiej agresji na Polskę na portalu pojawił się tekst autorstwa Bartosza Węglarczyka zatytułowany: „Minęły 83 lata. Czy zatęskniliśmy już za wojną?”. W sieci wybuchła burza.
CZYTAJ TAKŻE:
Tęsknota za wojną?
Redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk zapytał swoich czytelników, czy po 83. latach od wybuchu drugiej wojny światowej ci zatęsknili już za wojną. Przytoczył teorię, zgodnie z którą „co 70-80 lat każde społeczeństwo musi przejść przez oczyszczenie wojny lub rewolucji”.
Kiedy drugie pokolenie powojenne podejmuje decyzje w imieniu krajów i narodów – mówią zwolennicy tej teorii – wojna staje się atrakcyjną metodą rozwiązywania problemów
— napisał Węglarczyk
Burza w mediach społecznościowych
Tekst Węglarczyka wywołał burzę w mediach społecznościowych. Komentatorzy wskazują, że dawno nie padło tak głupie pytanie. Zastanawiają się także, czy tekst nie jest tłumaczeniem z języka niemieckiego.
Tytuł rozumiem jest tłumaczeniem z języka niemieckiego
— skomentował wiceminister Jacek Ozdoba.
Tak głupiego tytułu dawno nie widziałem; @bweglarczyk skrobnął komentarz na okoliczność napaści Niemiec na Polskę 1 września 1939 r. My „zatęskniliśmy za wojną”…? Chyba, że dyspozycyjny szef polskojęzycznego onetu napisał to w imieniu niemieckiego wydawcy - to rozumiem…
— wskazał publicysta Piotr Cywiński.
Nie. Nie zatęskniliśmy za wojną. Co to za pytanie??
Tak. Tęsknimy za obozami koncentracyjnymi, rozstrzeliwaniem, wieszaniem, eksperymentami na dzieciach i kobietach. Nie znam polskiej rodziny, która nie wspomina kogoś zabitego w czasie II Wojny Światowej. I nie piszcie o nazistach, bo będę banować.
Tęsknicie za komorami gazowymi?
Węglarczyk i wszystko jasne. Niezwykle żenujące, że mamy takie media w Polsce. I jeszcze ktoś taki stoi na ich czele i ma tylu obserwujących. Obrzydliwe.
Najpierw grożenie palcem, potem o konieczności poddania się niemieckim planom rezygnacji z weta a na koniec seria artykułów o konieczności korytarza Berlin-Moskwa. Węglarczyk układa jesienną ramówkę.
wkt/TT/onet.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/historia/612696-absurdalne-wywody-weglarczyka-zatesknilismy-juz-za-wojna