W 78. rocznicę narodzin dla Nieba św. Maksymiliana Marii Kolbe ulicami Oświęcimia przeszedł Marsz Życia Polaków i Polonii, w którym wzięło udział kilka tysięcy osób. Biało-czerwony marsz przeszedł również na terenie Muzeum Auschwitz. Jego organizatorem jest Witold Gadowski.
Uczestnicy marszu wzięli udział we Mszy świętej odprawionej w sanktuarium Salezjanów. Następnie uformowali pochód i ruszyli w kierunku Muzeum Auschwitz. Tam, z biało-czerwonymi flagami, przeszli przez symboliczną bramę „Arbeit macht frei”.
Uczestnicy zmierzali pod Ścianę Straceń, gdzie przedstawiciele organizatorów złożyli symboliczną wiązankę kwiatów. Odśpiewano też Mazurka Dąbrowskiego oraz Rotę.
Organizatorzy chcieli pochodem zwrócić uwagę na martyrologię Polaków w byłym niemieckim, nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.
Będziemy się modlić za wszystkie ofiary zbrodni niemieckich, za wszystkich, którzy zostali zamordowani bestialsko na terenie obozu w Auschwitz i Brzezince
— podkreślił w „Komentarzu Tygodnia” Witold Gadowski.
Przypomnijmy, że ks. abp Marek Jędraszewski, w homilii wygłoszonej 14 sierpnia, w 78. rocznicę śmierci św. o. Maksymiliana Kolbe, podkreślił, że Ojczyzna to groby i krzyże, które świadczą o pamięci, cierpieniu, ale niosą również nadzieję zmartwychwstania i zwycięstwo.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: 78. rocznica śmierci św. o Maksymiliana Kolbe. Abp Jędraszewski: Umierając, dał świadectwo o swojej wierze w Boga, który jest miłością
wkt/TT/Radio Kraków
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/historia/459414-marsz-zycia-polakow-i-polonii-w-auschwitz