Jeszcze w tym roku ma rozpocząć działalność w Ostrołęce Muzeum Żołnierzy Wyklętych – czytamy w „Naszym Dzienniku”.
Taką decyzję podjął prezydent tego miasta Janusz Kotowski, chociaż miasta nie stać na poniesienie całkowitych kosztów tej inwestycji szacowanych na 32 mln zł. Nawet więc jeżeli miasto nie otrzyma na ten cel dotacji z budżetu państwa, na co liczy i co rozwiązałoby problem, obiekt powstanie, tyle, że etapami. Placówka liczy też na prywatnych sponsorów.
Najpierw zaadaptowany zostanie parter budynku głównego muzeum, które mieścić się będzie w dawnej siedzibie więzienia komunistycznego Urzędu Bezpieczeństwa. W następnych latach remontowane i wyposażane będą kolejne sale.
lw, PAP
————————————————————————————————-
NOWOŚĆ!
„Żołnierze Wyklęci” - I znów za kraty.
Drugi tom zbioru autentycznych relacji żołnierzy podziemia antykomunistycznego, którzy wyszli cało z sowieckich więzień i katowni.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/historia/233162-ostroleka-muzeum-zolnierzy-wykletych-jeszcze-w-tym-roku
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.