Kartki pocztowe, gry, zestaw sztućców, talerzyki, kubeczki, figurki, będące jednocześnie wieszakami na otwieracze do butelek. Eksponaty związane z bajką Wilk i Zając można oglądać na wystawie otwartej w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.
Wystawa nie bez powodu została zorganizowana na początku roku. Tytułowi bohaterowie zadebiutowali bowiem na szklanym ekranie 1 stycznia 1969 roku w odcinku pod tytułem "W mieście i na plaży". Tę bajkę można także u nas obejrzeć na przezroczach -
poinformowała szefowa Muzeum Dobranocek Katarzyna Lubas.
Oprócz bajki na ekspozycji można zobaczyć m.in. książki, gry, w tym kultową, radziecką grę elektroniczną tzw. jajeczka, zestaw sztućców, talerzyki, kubeczki z wizerunkami głównych bohaterów filmu czy Jest nawet zabawkowy pojazd wojskowy z wyrzutnią rakiet.
Wśród zgromadzonych przedmiotów znalazły się także przeznaczone dla dorosłego odbiorcy, jak np. papierośnice i popielniczki z Wilkiem i Zającem. Lubas przypomniała, że twórcą postaci oraz reżyserem serialu był Wiaczesław Kotionoczkin. Oryginalny tytuł filmu Nu pogodi! przetłumaczony jako Poczekaj, ja ci jeszcze pokażę! został zaczerpnięty z okrzyku Wilka, który na końcu każdego odcinka pojmuje, że został wystrychnięty na dudka przez sprytnego szaraczka.
AP/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/gwiazdy/92536-wilk-i-zajac-w-muzeum-bajek?wersja=mobilna
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.