Guido Barilla został zmuszony do przeproszenia środowiska włoskich homoseksualistów. Jeden z największych producentów makaronów naraził się gejom i lesbijkom, mówiąc, że nie zrobi nigdy reklamy z ich udziałem.
My mamy zdecydowanie inną kulturę. Dla nas pojęcie rodziny jest święte i pozostaje jedną z podstawowych wartości firmy. Nie wyprodukujemy spotu gejowskiego, bo nasza rodzina jest rodziną tradycyjną (...) Rodzina, do której my się zwracamy, jest rodziną klasyczną, w której podstawową rolę odgrywa kobieta, będąca kulturowym centrum życia rodzinnego (...) Nie zrobię reklamy z rodziną homoseksualną nie z powodu braku szacunku dla tych osób, które mają prawo robić to, co chcą nie przeszkadzając innym, ale dlatego, że nie myślę tak, jak ci ludzie -
przytacza słowa Barillego Piotr Żyłka z portalu deon.pl.
Król makaronów spotkał się z ostrą krytyką samego Dario Fo, laureata Nagrody Nobla. W internecie można zobaczyć już jak Guido Barilla przeprasza środowisko LGBT.
Pragnę przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni. Zdaję sobie sprawę z tego, że moje słowa uraziły wrażliwość wielu osób
- powiedział.
Jak widać lobby homoseksualne potrafi wiele. Zmusza nawet prywatnego przedsiębiorcę, by przepraszał za swoje słowa, które z homofobią nie mają nic wspólnego, a są jedynie prezentacją własnych poglądów.
Maciej Gąsiorowski
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/gwiazdy/76758-krol-makaronow-to-homofob
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.