Dziadek mógłby ją zabić?

fot. Okładka książki/Wikipedia
fot. Okładka książki/Wikipedia

Jennifer Teege dokonała szokującego odkrycia. Dowiedziała się, że jest wnuczką słynnego nazistowskiego zbrodniarza, Amona Götha.

Kobieta nie kryła zaskoczenia, gdy poznała całą prawdę. Jej dziadek był jednym z największych zbrodniarzy hitlerowskich. Jako komendant obozu koncentracyjnego Plaszow przyczynił się do śmierci wielu ludzi. Bez skrupułów strzelał do więźniów. Choć za swe czyny został powieszony 1946 roku, to do końca zaznaczał, że jest wierny ideologii nazistowskiej.

Wiem, że mój dziadek uznałby mnie za podczłowieka –

zwierza się Teege.

Wszystko w związku z kolorem jej skóry. 43-letnia kobieta jest córką Nigeryjczyka i Niemki, córki nazisty. Parę łączył przelotny romans. Jennifer została oddana do adopcji. Dorastała i wychowywała się w niemieckiej rodzinie, w Monachium. Przez ten czas niewiele wiedziała o swojej przeszłości.

Kiedy zetknęła się pierwszy raz z książką napisaną przez własną matkę, była w prawdziwym szoku. „Butcher of Plashow” (pol.”Rzeźnik z Plaszow”) sprawiła, że Teege zainteresowała się historią własnej rodziny.

Moja matka nie potrafiła poradzić sobie z przeszłością. Starała się za wszelką cenę mnie od niej odseparować. Odkąd poznałam historię mojej rodziny, musiałam nauczyć się żyć tu i teraz. Moja historia uczy, że choć jestem naznaczona przeszłością, to to kim będę, zależy tylko ode mnie – podsumowała Teege.

Kobieta napisała autobiografię, która trafiła na półki w niemieckich księgarniach. Teege poszukuje własnej tożsamości, mierzy się z historią swojej rodziny i próbuje poznać prawdę o zbrodniach dokonywanych w obozach koncentracyjnych.

AC/Dailymail.co.uk

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...