Andrzej Turski wraca ze swoim programem "7 dni świat" na antenę. Niestety nie będzie on nadawany w TVP2, a jedynie w TVP Info. Prezenter "Panoramy" opowiedział w wywiadzie dla "Wprost", jak to przed kilkoma laty zdjęto z anteny jego program.
Andrzej Turski nie miał najlepszego PR-u u ówczesnego prezesa TVP Bronisława Wildsteina, głownie za swoją dawną przynależność do PZPR.
On był prezesem, a ja miałem program. Nie znaliśmy się, nigdy nie rozmawialiśmy, nigdy nie podaliśmy sobie rąk. I on na podstawie nie wiadomo jakiej, bo przecież nie na podstawie oglądalności zdejmuje program. Nie wydaje się to pani chore? Pod tym względem Polacy są głusi i ślepi i tolerancyjni wobec głupoty. No i wybaczają politykom ohydne kłamstwa -
mówi Turski.
Sam o Wildsteinie nie ma najlepszego zdania.
Historia sprawiła, że postawiono go na funkcji prezesa TVP, wykonał parę idiotycznych ruchów i wyleciał. Wcześniej chciał mnie całkowicie wyrzucić z pracy, nie przedłużyć kontraktu. Później się dowiedziałem, że zdanie zmienił, kiedy jeden z jego przyjaciół, człowiek z dawnej opozycji solidarnościowej powiedział mu: Bronek, to nie tak. To, co ci mówią o Turskim, to nie prawda. Mówili, że w stanie wojennym byłem katem Polskiego Radia. O mnie, o facecie, który wtedy wznowił radiową Trójkę. Wildstein wycofał się z pomysłu zwolnienia mnie i to przemawia na jego korzyść. Wildsteinowi przeszkadzało, że uprawiałem ten zawód za PRL-u. Wiesław Walendziak, inny prezes TVP też twierdził, że ktoś, kto był dziennikarzem za komuny ma złamany kręgosłup -
zaznacza dziennikarz "Panoramy".
Wildsteina w TVP już nie ma, a Andrzej Turski ciągle w niej się utrzymuje. Nie zanosi się też na to, by lubiany przez widzów prezenter miał zniknąć szybko z ekranu.
Maciej Gąsiorowski
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/gwiazdy/67866-turski-wraca-z-7-dni-swiat
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.