Miłośnicy technologii, a zwłaszcza technologii przyszłości nie mogą tego przegapić. Agnieszka Pilat to polsko-amerykańska artystka i pisarka, której prace artystyczne są oparte o najnowsze zdobycze technologiczne. Ambasadorka takich liderów technologii jak słynne SpaceX czy znane z odważnych projektów z obszaru robotyki Boston Dynamics wygłosi prelekcję o intrygującym tytule „Człowiek i maszyna: historia miłosna”, która będzie jednym z punktów kongresu naukowego AI&EDU Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika.
O kolejnym wydarzeniu organizowanym przez SGMK pisaliśmy już wczoraj.
Im więcej organizatorzy ujawniają z planowanego na 13 i 14 czerwca w Warszawie wydarzenia, tym zapowiada się ono bardziej fascynująco. Jak zwykle – w przypadku eventów naukowych organizowanych przez SGMK – sięgnięto po międzynarodową obsadę wydarzenia z „najwyższej półki”. Potwierdzają to dokonania przestawionej dziś prelegentki.
„Agnieszka Pilat pochodzi z Łodzi i współpracowała jako artystka-rezydentka z takimi firmami jak SpaceX, Agility Robotics, Boston Dynamics i Waymo, badając najnowocześniejsze technologie i traktując roboty jako współtwórców swoich dzieł. Pilat postrzega maszyny jako przedmiot poszukiwań artystycznych, uzyskując poprzez swój proces twórczy wgląd w istotę ludzkości.
Prace Agnieszki Pilat były prezentowane na całym świecie i zostały wykorzystane w czwartym filmie Matrix, „Matrix Resurrections”. Jej wystawy były organizowane m.in. w Narodowej Galerii Wiktorii w Melbourne, Muzeum Sztuk Pięknych w Bostonie, Muzeum de Young w San Francisco oraz Narodowym Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej w Waszyngtonie. Jako ekspert w dziedzinie historii sztuki współpracowała z Muzeum Hirshhorn i Instytut Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu Stanforda, a jej teksty były prezentowane na Artnet” – czytamy na stronie SGMK.edu.pl
Kongres Uczelni SGMK AI&EDU odbędzie się w dniach 13 i 14 czerwca br. w Warszawie. Podobnie jak kongres naukowy Futurist of the Year SGMK, największy futurologiczny kongres naukowy w 2024 roku, będzie interdyscyplinarnym miejscem wymiany wiedzy i doświadczenia polskich i zagranicznych ekspertów i badaczy.
Przeczytaj więcej o kongresie Ai&Edu Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika
Przypomnijmy jednocześnie, że można zapewnić sobie regularny dostęp do wykładów i zajęć z naukowcami z najlepszych światowych uczelni podejmując wybrane studia w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika. Aktualnie uczelnia uruchomiła jedne z pierwszych studiów podyplomowych na kierunku Communications and strategic foresight, a także Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI). Rekrutacja trwa do 5 czerwca br.
Szkoła zaprasza również na kolejną edycję elitarnych studiów MBA „Bankowość i system finansowy”.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/gospodarka/693462-wspoltworzyla-matrix-wyglosi-prelekcje-na-kongresie-aiedu