Potwierdzam, że Rada Nadzorcza PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna odwołała Wiolettę Czemiel–Grzybowską z funkcji prezesa. Spółką kieruje dotychczasowy wiceprezes Norbert Grudzień - od środy p.o. prezes PGE GiEK - powiedziała PAP rzeczniczka spółki Sandra Apanasionek.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
-Komu nie podoba się to, że PGE głośno zabiega o interes pracowników kopalni Turów?
Wioletta Czemiel-Grzybowska nie jest już prezesem PGE GiEK. Rada Nadzorcza spółki odwołała ją w środę - podała rzeczniczka.
Ze stanowiska prezesa zarządu PGE GiEK została odwołana Wioletta Czemiel-Grzybowska. Jednocześnie decyzją Rady Nadzorczej pełniącym obowiązki prezesa zarządu został Norbert Grudzień - dotychczasowy wiceprezes ds. wytwarzania i zarządzania majątkiem
—przekazała Apanasionek. Jak dodała w zarządzie PGE GiEK, oprócz Grudnia, nadal zasiadają wiceprezesi: Krzysztof Kuśmierowski, Zbigniew Fałek, Zbigniew Kasztelewicz, Andrzej Kopertowski.
Rzeczniczka poinformowała, że - tak jak zawsze w przypadku zmian kadrowych - przedstawiciele spółki nie będą komentowali okoliczności odwołania prezes Czemiel-Grzybowskiej.
Mogę tylko powiedzieć, że przyczyną odwołania byłej pani prezes nie była obecna sytuacja w Elektrowni Turów
—podkreśliła rzeczniczka PGE GiEK.
Czemiel-Grzybowska została powołana na stanowisko prezesa PGE GiEK w kwietniu 2020 r. Od 2007 r. była związana z gazownictwem, do stycznia 2020 r. była wiceprezesem ds. rozwoju i inwestycji Polskiej Spółki Gazownictwa.
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, którą przez ponad rok zarządzała b. prezes Czemiel-Grzybowska, to jedna ze spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGE. Skupia główne aktywa wytwórcze i wydobywcze Grupy PGE - Elektrownie Bełchatów, Turów, Opole i Dolna Odra oraz kopalnie węgla brunatnego Bełchatów i Turów.
PGE GiEK jest największym wytwórcą energii elektrycznej w Polsce, dostarcza ok. jednej trzeciej krajowego zapotrzebowania. Ma też niemal 90 proc. udział w krajowym wydobyciu węgla brunatnego .
kk/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/gospodarka/556865-czemielgrzybowska-odwolana-z-funkcji-w-pge
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.