Polska gospodarka znów staje się lokomotywą wzrostu w UE, nasz wyraźny wzrost produkcji przemysłowej, znakomite odbicie w wielu procesach inwestycyjnych (…) daje mi ogromną podstawę do optymizmu, kiedy patrzę na możliwy rozwój Polski w najbliższych latach - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.
CZYTAJ TAKŻE:
Premier Morawiecki podczas wizyty w fabryce cukierków „Pszczółka” wskazał, że „w ramach Polskiego Ładu taka firma jak Pszczółka też skorzystała już teraz ze wsparcia w postaci tarcz, tarczy finansowej i udało się przechować wartość tej firmy”.
Zdaniem szefa rządu cała gospodarka Polski powinna opierać się na schemacie reprezentowanym przez przedsiębiorstwo, który stanowi polska, tradycyjna receptura i unowocześniony proces technologiczny.
W gospodarce tak samo: nasza polska myśl techniczna, znakomita praca polskich pracowników, ale wzbogacona technologiami z całego świata i technologiami polskimi.
Jak mówił Morawiecki „w Polskim Ładzie dla przedsiębiorców w pierwszej fazie COVID-19 przechowaliśmy miejsca pracy, pomogliśmy ocalić miejsca pracy i ocalić udział w rynku, możliwości ekspansji zagranicznej i teraz przechodzimy do drugiej fazy, w której tak jak przed pandemią, polska gospodarka znów staje się lokomotywą wzrostu w UE”.
Premier podkreślił, że „nasz wyraźny wzrost produkcji przemysłowej, znakomite odbicie w wielu procesach inwestycyjnych, które widzimy w wielu wskaźnikach wyprzedzających daje mi ogromną podstawę do optymizmu, kiedy patrzę na możliwy rozwój polskiej gospodarki w najbliższych latach”.
Morawiecki przypomniał, że firma „Pszczółka” eksportuje swoje towary do wielu innych krajów na całym świecie.
To jest też droga dla polskich firm średniej wielkości - szukanie nowych rynków zbytu. Wiemy, że poprzez to następuje przypływ środków, przypływ pieniędzy do Polski za sprzedawane przez Polskę produkty za granicą płacą nam zachodni odbiorcy
— mówił premier.
Jego zdaniem „dzięki temu polskie wynagrodzenia mogą rosnąć, to jest sedno Polskiego Ładu”.
Jak wskazał, w programie Polskiego Ładu wsparcie dla polskich przedsiębiorców ma być kontynuowane w ramach infrastruktury, ale także wsparcia procesów technologicznych i technicznych, celem podwyższania konkurencyjności rodzimych firm.
aja/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/gospodarka/555633-premier-polska-staje-sie-znow-lokomotywa-wzrostu-w-ue