Wydanie nowego pozwolenia środowiskowego dla gazociągu Baltic Pipe przez Danię może zająć około ośmiu miesięcy - podał serwis Montel, który powołał się na Duńską Agencję Ochrony Środowiska.
CZYTAJ WIĘCEJ:
Proces przygotowywania ponownej oceny wpływu projektu na środowisko ma ruszyć podczas spotkań z przedstawicielami duńskiego operatora przesyłowego - Energinetu. Spotkania, jak powiedział Nils Bjorkbom z Duńskiej Agencji Środowiska, są już umówione.
Uchylenie pozwolenia środowiskowego
Duńska Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności uchyliła 31 maja pozwolenie środowiskowe z 12 lipca 2019 roku wydane przez Duńską Agencję Ochrony Środowiska. Sprawa została przekazana do ponownego rozpatrzenia przez ten urząd.
Energinet odpowiada za budowę części Baltic Pipe od połączenia z gazociągiem Europipe II na Morzu Północnym, przez duński ląd: Jutlandię, wyspę Fionia, aż po wybrzeże wysyp Zelandia. Od tego punktu za budowę, w tym położenie rury na dnie Bałtyku, odpowiada polski operator Gaz-System. Gazociąg podmorski między Europipe II a wybrzeżem Danii został położony w ostatnich tygodniach. Duńczycy zbudowali też już sporą część gazociągu na lądzie.
Jak zapewnił w piątek Gaz-System, na odcinkach, za które odpowiada, prace budowlane prowadzone zarówno na lądzie, jak i na Morzu Bałtyckim, przebiegają bez zakłóceń i są realizowane zgodnie z harmonogramem. Układanie rury na Bałtyku kontraktor Gaz-Systemu - Saipem - ma zacząć latem. Według harmonogramu, cały system Baltic Pipe ma ruszyć 1 października 2022 r.
CZYTAJ WIĘCEJ: Polski operator zapewnia: Prace przy Baltic Pipe, za które odpowiada Gaz-System, przebiegają bez zakłóceń. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
kk/Montel/energetyka24.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/gospodarka/553893-nowe-pozwolenie-srodowiskowe-dla-bp-ile-trzeba-czekac
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.