PKN Orlen przez 3,5 roku rządów PiS osiągnął zysk na poziomie ok. 21 miliardów złotych. To wzrost o 900 proc. w porównaniu do zysków osiąganych przez grupę przez osiem lat rządów PO-PSL.
Za czasów rządu PO-PSL spółki Skarbu Państwa staczały się
— stwierdził prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w programie „#Jedziemy” w TVP Info.
Prezes PKN Orlen podkreślił, że przez osiem lat rządów PO i PSL grupa miała zysk 2,9 mld zł, a teraz przez 3,5 roku osiągnął już zysk na poziomie około 21 mld zł.
To 900 proc. wzrostu, gdzie te pieniądze były?
— zastanawiał się Obajtek.
Z danych koncernu wynika, że zysk netto Grupy Orlen w drugim kwartale 2019 r. wyniósł 1,6 mld zł. W tym samym okresie w poprzednim roku firma osiągnęła zysk w wysokości ponad 1,7 mld zł. Przychody grupy w drugim kwartale 2019 r. osiągnęły ponad 29,2 mld zł, a w tym samym okresie w 2018 r. wynosiły 26,7 mld zł.
Prezes Orlenu Daniel Obajtek wskazał, że powodem osiągnięcia tak dobrych wyników jest „walka z mafiami paliwowymi, walka z szarą strefą, którą wypowiedział rząd i premier Mateusz Morawiecki, wzrost gospodarczy i działania operacyjne Orlenu”.
Wskazał, że w Polsce ceny paliw są jedne z najniższych w Europie.
Jeżeli chodzi o akcyzy, to też są jednymi z najtańszych w Europie
— ocenił.
ems/TVP Info
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/gospodarka/456412-zysk-orlenu-za-rzadow-pis-wzrosl-o-900-proc
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.