Poszkodowani w aferze GetBack opowiedzą w piątek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jak „wrobiono” ich w obligacje GetBack. Będą mówić o sprawie unieważnienia umów, na podstawie których, bez swojej wiedzy i zgody (!) stali się posiadaczami obligacji GetBack. Tematem spotkania będzie również nowe regulacje prawne, które mają służyć ochronie obywateli na rynku finansowym.
O godz. 12:45 w piątek przed KPRM (wejście A od Al. Ujazdowskich 1/3) odbędzie się konferencja prasowa na temat losu osób oszukanych w wyniku działalności oferentów wciskających obligacje spółki GetBack „bezpiecznych jak lokata bankowa”.
Będziemy poruszać sprawę unieważnień formularzy przyjęcia propozycji nabycia obligacji (umów) spółki GetBack przez prokuraturę w tych przypadkach, kiedy bankier subskrybował formularz zapisu obligacji bez wiedzy i zgody klienta
— mówi portalowi wPolityce.pl Artiom Bujan prezes Zarządu „Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A.”.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: NASZ WYWIAD. Artiom Bujan o aferze GetBack: Wiele osób stało się posiadaczami obligacji na skutek wprowadzenia w błąd
To nie pomyłka! Dane były wykorzystywane bez wiedzy klienta. Następnie wypełniano oraz podpisywano przez internet, za pomocą kliknięcia myszką formularz nabycia obligacji. To wszystko działo się bez wiedzy i zgody klienta! Klient nie widział na oczy umowy, nic nie o ryzyku utraty swoich pieniędzy. Ale najgorsze jest to, że klient nigdy nie podpisywał żadnej umowy ani formularza nabycia obligacji.
Prokuratura ma największy zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie, więc może dokonać takiej czynności przed sądem w postępowaniu cywilnym, finalnym celem unieważnienia tej umowy oraz nakazanie Idea Bankowi zwrot utraconych środków w całości pokrzywdzonym (klientom tego banku), niezależnie od postępowania restrukturyzacyjnego, środków utraconych w wyniku działań bankiera a nie spółki GetBack
— dodaje nasz rozmówca.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: NASZ WYWIAD. Marcin Zdanowski: Poszkodowani przez GetBack powinni walczyć o swoje. Nie chodzi tylko o pieniądze!
Tematem rozmowy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będzie również postępowanie sankcyjno-administracyjne prowadzone przez KNF oraz przyśpieszenie stawiania zarzutów oszustom, którzy wciskali obywatelom obligacje spółki GetBack. KNF prowadzi postępowanie wobec podmiotów, które oferowały obligacji spółki GetBack.
Oszuści oferowali obligacje spółki GetBack, twierdząc, że są „bezpieczne jak lokata bankowa”. Nie była to prawda. Wiele osób starszych dzięki rzekomo bezpiecznym inwestycjom straciło dorobek życia. Poszkodowani domagają się od podmiotów na rzecz których działali oszuści zwrotu pieniędzy. Ich roszczenie nie wiąże się z postępowaniem restrukturyzacyjnym prowadzonym dla spółki GetBack.
Będziemy prosić o przyśpieszenie prac nad ustawą o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary i zmianie niektórych ustaw celem uchwalenia nowej ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary i zmianie niektórych ustaw
— mówi portalowi wPolityce.pl Artiom Bujan.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: TYLKO U NAS. Afera wokół GetBack: zwróćmy uwagę na precedensowy proces w Katowicach…
Poszkodowani chcą, żeby ustawa została jak najszybciej przyjęta przez Radę Ministrów i uchwalona przez Sejm RP. Po wejściu w życie przepisy ustawy pozwolą zabezpieczyć majątek podmiotów oferujących obligacje spółki GetBack. Dzięki temu będzie można zwrócić całości utraconych środków obywatelom. Będzie to można zrobić niezależnie od wyników postępowania restrukturyzacyjnego prowadzonego dla spółki GetBack.
TP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/gospodarka/417195-nasz-news-o-aferze-getback-w-kancelarii-premiera