„Sukcesem” Sławomira Nowaka nazwała m.in. Wyborcza.biz udzielenie przez Polskę Ukrainie 68 mln euro kredytu na budowę dróg przy wspólnej granicy. W innych słowach wypowiedział się zaś Paweł Kukiz, który za ten ruch skrytykował obecny polski rząd. Jednak jak wyjaśnił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk decyzję o pożyczce podjął i umowę zawarł jeszcze w ubiegłym roku rząd Ewy Kopacz.
Wskazał też, że zastępca ministra infrastruktury i budownictwa Rzeczypospolitej Polskiej Jerzy Szmit podpisał jedynie protokół dotyczący warunków pożyczki.
Pieniądze mają zostać przeznaczone na remont ok. 175 km sześciu przygranicznych dróg na Ukrainie Zachodniej. Chodzi m.in. o przedłużenie polskiej A4 w kierunku Lwowa.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/gospodarka/315234-minister-adamczyk-prostuje-decyzje-o-68-mln-euro-pozyczki-dla-ukrainy-na-remonty-drog-podjal-rzad-ewy-kopacz
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.