Miesięcznik „Gazeta Bankowa” zmienia projekt – od wydania kwietniowego, obniża cenę, zwiększa sieć dystrybucji i objętość. Najstarszy magazyn ekonomiczny w Polsce, którego historia sięga wydawanej we Lwowie od 1921 r. „Gazety Bankowej”, od marca dostępny jest też w wersji mobilnej w Apple Store i Google Play.
„Gazeta Bankowa” ukazała się w objętości 140 stron, w cenie 11,90 zł. Nowością jest dostępność pisma na platformach mobilnych – iOS i Android, co umożliwi korzystanie z „Bankowej” na tabletach i smartfonach. Aplikacja została stworzona z wykorzystaniem platformy wydawniczej Setupo (GoMega). Czytelnicy będą też mieli okazję korzystać ze stworzonej przez firmę firmę ArFixer aplikacji wPlus – umożliwiającej dostęp na urządzeniach mobilnych do materiałów interaktywnych bezpośrednio z papierowego wydania.
„Gazeta Bankowa” jest prestiżowym magazynem gospodarczym o mocnych fundamentach merytorycznych i niezwykle bogatej przeszłości wydawniczej w Polsce.
„Gazeta Bankowa” jest przez Czytelników kojarzona z profesjonalnym dziennikarstwem, proponując im unikalne treści, wiedzę, informacje i publicystykę ekonomiczną na najwyższym poziomie
—mówi redaktor naczelny pisma, Wojciech Surmacz.
Zależało nam, by dzięki cenie, dobrej sieci dystrybucji, a także wydaniom mobilnym udostępnić „Bankową” szerokiemu gronu odbiorców
—dodaje. Dotychczas „Gazeta Bankowa” kierowana była głównie do wyższego szczebla menedżerskiego w instytucjach finansowych. Dzięki konkurencyjnej cenie (11,90 zł) może powalczyć o dobrą pozycję wśród popularnych magazynów gospodarczych.
To naturalny rozwój pisma. Coraz więcej osób chce wiedzieć, co dzieje się w ekonomii, w gospodarce Polski
—wyjaśnia prezes Fratrii, Tomasz Przybek.
Prestiż lwowskiej „Gazety Bankowej”, do której nawiązujemy w historii wydawniczej tego tytułu, opierał się w głównej mierze na jakości informacji oraz ich unikalnej analizie. Tak jest i dziś, gdy ten prestiż doceniają reklamodawcy, chętnie kierujący swe kampanie właśnie do prestiżowego magazynu ekonomicznego
—podkreśla. W najnowszym, kwietniowym wydaniu miesięcznika „Gazeta Bankowa” tematem okładkowym jest rozmowa z Januszem Filipiakiem, prezesem Comarch, pierwszej polskiej spółki opartej na wiedzy. Filipiak stwierdza:
Polskim politykom i urzędnikom brakuje myślenia w kategoriach patriotyzmu gospodarczego. Gdy tylko się pojawi na horyzoncie jakiś inwestor zagraniczny, padają przed nim plackiem i robią wszystko, żeby go przyciągnąć
Tymczasem według szefa Comarchu:
Jakość polskiego kapitału ludzkiego jest dzisiaj znacznie wyższa niż w wielu krajach zachodnich. (…) Jesteśmy zmotywowani, mamy wiedzę, chęć działania, szanujemy klienta i – co najważniejsze – potrafimy się z każdym dogadać. Polacy są fajni, to trzeba sobie jasno powiedzieć. Rząd nie ma świadomości tego, jak bardzo trwoniony jest dzisiaj polski kapitał ludzki. (…) Firmy zagraniczne prowadzą gospodarkę rabunkową na polskich zasobach ludzkich. To niby buńczucznie brzmi, ale taka jest prawda
„Bankowa” stara się szczególnie doceniać i wyróżniać właśnie polskich profesjonalistów zarówno w bankowości, jak i technologii niezbędnej w funkcjonowaniu instytucji finansowych.
W środę, 18 marca, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Technologiczna, podczas której ogłoszono laureatów konkursów technologicznych „Gazety Bankowej”: XIII edycji - Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2014 oraz VIII edycji - Hit Roku 2015. Zaprezentowano również nowe, mobilne wydanie „Bankowej”.
Zapraszamy do kiosków, na stronę www.gb.pl oraz do Apple Store i Google Play po wydania mobilne – numery marcowy i kwietniowy do pobrania za darmo. Kolejne kosztować będą 9,90 zł (2,99 EUR). Aplikacja do pobrania bezpłatnie: http://gazetabankowa.setupo.com.
Ryb
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/gospodarka/237801-gazeta-bankowa-w-nowej-odslonie-taniej-wiecej-na-tabletach-i-nadal-profesjonalnie-o-ekonomii
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.