Czy artykuł Onetu o smutnych świętach Bożego Narodzenia żołnierzy Wehrmachtu to tylko wpadka redakcji, czy szerszy medialny plan?
Redaktor naczelny Bartosz Węglarczyk przepraszał, twierdząc, że
tekst »Na froncie, w obozie, pod okupacją… Najsmutniejsze Święta Bożego Narodzenia« nie powinien się był ukazać w Onecie.
Czy uwierzymy w jego refleksję? W poczucie winy? Raczej nie. Nie chodzi przecież o sam tekst (o nim za chwilę), ale o pewną narzuconą przez redakcję grę w upiorne skojarzenia. Bo jak inaczej rozumieć słowa o wojennym smutku i ilustrującą je nostalgiczną fotografię żołnierzy Wehrmachtu przy choince? Czyż to nie jest relatywizowanie okupacyjnych okropności i wymuszanie współczucia dla zbrodniarzy, których „ludzka twarz” ma nas zmiękczyć?
Nic dziwnego, że opinia publiczna przeżyła…
Szanowny Czytelniku, możesz przeczytać cały artykuł PREMIUM - wystarczy, że dołączysz do subskrybentów Sieci Przyjaciół.
Jeżeli masz wykupiony dostęp do Sieci Przyjaciół zaloguj się na swoje Konto Czytelnika
Wybierz subskrypcję:
Sieć Przyjaciół to jedyne miejsce, w którym uzyskasz dostęp do cyfrowej wersji tygodnika Sieci, magazynu wSieci Historii oraz wszystkich artykułów PREMIUM w portalu wPolityce.pl.

Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/facts-from-poland/533472-ich-walka-jak-mocno-onet-wpisuje-sie-w-polityke-berlina
Komentarze do tej publikacji PREMIUM
są dostępne tylko dla subskrybentów Sieci Przyjaciół.
Aby przeczytać komentarze lub dodać własny zaloguj się na swoje Konto Czytelnika i dołącz do subskrybentów Sieci Przyjaciół
Wybierz subskrypcję: